Nejlepší ligový střelec válí i ve druhé lize. Řezníček táhne Zbrojovku Brno zpět do nejvyšší fotbalové soutěže

Přidat na Seznam.cz

Druhá nejvyšší fotbalová soutěž má za sebou prvních jedenáct kol a zdá se, že o návrat zpět do 1. ligy bude letos usilovat i Zbrojovka Brno. Prozatím se nachází na třetím místě, a to jen pět bodů za prvním Vyškovem a čtyři body za druhou Duklou Praha. Vděčit ale za to Brno může hlavně ostrostřelci Jakubu Řezníčkovi, který navazuje na úspěšnou minulou sezónu, píše server Livesport.

Řezníček loni ovládl tabulku střelců a s celkovými 19 góly se snažil uhájit brněnské působení v české nejvyšší soutěži. I přes obrovsky pozitivní výkony se to ale Brnu bohužel nepodařilo a v letošním roce tak musí bojovat o návrat zpět mezi elitu.

Fazóna Jakuba Řezníčka je ale letos podobné té z minulého ročníku. V dosavadních jedenácti zápasech totiž vstřelil už sedm gólů a jen jeden zásah mu schází na momentálního lídra tabulky střelců FNL Davida Hufa z Chrudimi.

Řezníčkova kariéra šla v Brně prudce vzhůru. V Plzni, Olomouci nebo Belgii se dlouhá léta hledal. Gólový restart ho poprvé výrazněji potkal v ročníku 2019/2020, kdy za Teplice vstřelil celkem 12 gólů.

Zdroj: Livesport