Nejen v Praze se vzhlédli v Seveřanech. Zbrojovka Brno získala posilu z Dánska

Přidat na Seznam.cz

Zbrojovka Brno ztrácí na první Vyškov devět bodů. Nadále však mohou v jihomoravské metropoli směle pomýšlet na postup do první ligy. Na třetí barážové místo, kde se po podzimu usadilo Táborsko, ztrácejí Brňané pouhý bod. Ale jistě se v tajných myšlenkách nevzdávají ani na přímý postup, i proto se snaží mohutně přes zimu posilovat. Posledním „přírůstkem“ do zbrojovácké rodiny je devatenáctiletý záložník Kristoffer Jörgensen.

Nová posila přichází z dánského SønderjyskE a je prvním „vyslancem“ v Brně z této země. „Severská cesta se nám příchodem Fostera Gyamfiho osvědčila, díky pokračující spolupráci jsme si na základě dat vytipovali univerzálního defenzivního hráče, který je schopný naskočit na krajích obrany i ve středu pole, čímž nám zvýší konkurenci na těchto pozicích,“ řekl k novému hráči sportovní manažer Zdeněk Psotka.

Mladý univerzál si v SønderjyskE na podzim vyzkoušel už i tři zápasy za áčko. A v zimě už měl dokonce možnost si otestovat český tým, v rámci soustředění naskočil do přípravného utkání proti Slavii.

Do začátku jarních odvet druhé ligy (první březnový víkend) by ve Zbrojovce rádi přívítali ještě další posily. „Máme v tuto chvíli rozjednáno několik dalších příchodů zahraničních hráčů ve středním věku. Přišli by se statutem volného hráče, což znamená, že bychom v tomto případě nebyli limitováni koncem zimního přestupního termínu. Předpokládáme, že bychom vše měli realizovat do prvního jarního kola ligy,“ doplnil Psotka.

Jörgensen je zatím čtvrtou brněnskou zimní posilou. Na přestup přišel obránce Luděk Pernica z Plzně. Z toho stejného klubu, ale na hostování, se přemístil brankář Dominik Sváček a zmiňovaný útočník Foster Gyamfi také přišel hostovat z SønderjyskE, ale je to hráč z Ghany.

Zdroj: redakce, fczbrno.cz