„Nehráli jsme hokej hodný Sparty,“ omlouval se kanonýr fanouškům. Pražané rozesmutnili Mladou Boleslav

Přidat na Seznam.cz

Zatímco o prvním až třetím místě české hokejové extraligy po základní části bylo rozhodnuto už v minulém týdnu, zůstávala otevřená otázka, kdo se dostane do play-off. Budou šťastnější hráči Karlových Var nebo Mladé Boleslavi? Předposlední kolo dalo odpověď. Mladá Boleslav, která ztrácela na Západočechy čtyři body, sice vyhrála doma nad Olomoucí (2:0), avšak i Karlovy Vary si doma připsaly proti Spartě tři body (5:1). Středočechům tak končí sezona, Karlovarští skončí po 52 kolech na 12. místě.

I když měla Sparta už jisté druhé místo, přesto se nečekalo, že podá na západě Čech jeden z nejhorších výkonů sezony. „Budu velmi stručný. Opět jsme udělali zbytečná vyloučení a nehráli hokej hodný Sparty. Byla to z naší strany velká bída,“ řekl na rovinu sparťanský kanonýr Filip Chlapík, který byl jediným střelcem svého týmu.

Karlovy Vary zabraly po šesti prohrách. Toto vítězství tak přišlo v pravou chvíli. „Byli jsme disciplinovaní celý zápas. Pomohli jsem si i přesilovou hrou, kterou se zabýváme. Dobře jsme ubránili oslabení. Velký dík celému týmu, celému realizačnímu týmu i divákům. Vážíme si toho. Těšíme se na ty závěrečné boje. V neděli na Kladně a poté do předkola,“ podotkl trenér Karlových Varů Vojtěch Šik.

Pro Mladou Boleslav bylo vítězství nad Hanáky velmi hořké. Zároveň nejsou ve městě automobilky Škoda naštvaní na Spartu, protože si vše zavinili špatnou první půlkou sezony. Kdo si myslel, že budeme hrát měsíc a dostaneme se do play-off, tak je to blbost. Hokejový bůh by nebyl spravedlivý,“ řekl obránce David Bernad.

I přes nepovedenou sezonu oznámilo mladoboleslavské vedení uzavření nových smluv s třemi hráči. Jde vesměs o obránce, a to o Filipa Pyrochtu na dva roky, Alexe Lintuniemiho na rok a Aleše Čecha též na dva roky. Filip Pyrochta je jedním z nejlepších ofenzivních obránců v Česku, pravidelný reprezentant a základní stavební kámen našich zadních řad. A to všechno navíc potvrzuje produktivitou. Alex Lintuniemi je urostlý typ obránce, který se nebojí podívat i do útoku. Navíc je to cizinec, který k našemu klubu ukazuje vztah, což je také důležité. Aleš Čech je pro změnu mladý talent, která má celou kariéru teprve před sebou, a může vyrůst mezi top české obránce,“ podotkl k prodloužení kontraktů sportovní ředitel Bruslařského klubu Martin Ševc.

Zdroj: hcsparta.cz, bkboleslav.cz, hokejkv.cz