Nedávné extraligové hvězdy bojují o postup do první hokejové ligy

Přidat na Seznam.cz

Přímý postup do druhé nejvyšší hokejové soutěže je obrovskou motivací pro celky, které startují v semifinále play off druhé hokejové ligy. Už před sezonou se smělými ambicemi netajily kluby z Chomutova a Znojma. Původně se čekalo, že se setkají ve finále, jenže narazí na sebe už od neděle 2. dubna v rámci semifinále. Druhou dvojici tvoří HC Letňany a HC Vyškov.

V závěrečné fázi druholigového zápolení by měli hrát klíčovou roli především hokejisté s extraligovými zkušenostmi. Chomutov se opírá o sehrané útočné duo Viktor Hübl-František Lukeš. Tato dvojice ještě v předchozí sezoně nastupovala za Litvínov v extralize a oba jsou už bez přehánění legendami litvínovského hokeje. A to kvůli dlouholeté kariéře v tomto klubu, když v roce 2015 měli výrazný podíl na historickém titulu Litvínova. Navíc Hübl je držitelem několika extraligových rekordů.

Chomutov, který vede trenér Kamil Koláček, přešel dosud v play off přes sousední Most a následně i Příbram. Ukázalo se, že špička druhé ligy má výbornou úroveň, není to procházka,“ všiml si během sezony mostecký trenér Vladimír Kýhos, někdejší kouč šestice extraligových klubů.

Snímek je ze zápasu Chomutova na ledě Ústí nad Labem v základní části.

Znojmo zdobí na soupisce rovněž dvě útočná esa. Řadu let hráli extraligu Tomáš Svoboda a Jan Hruška, kteří během nynější sezony během hostování výrazně pomohli Dynamu Pardubice B k záchraně v první lize.

Tomáš Svoboda působil mj. i v tehdy extraligovém Chomutově v ročníku 2018/2019. Prošel i pražskou Slavií, Plzní, Vítkovicemi, Kometou Brno, Pardubicemi. Jan Hruška hájil např. barvy Komety Brno a Vítkovic.

Pražský celek HC Letňany dokonce vyhrál skupinu Západ druhé ligy, proto jde do semifinále z relativně výhodnější pozice než původně druhý Chomutov. Trenérem Letňan je někdejší obránce Sparty i dalších celků Jaroslav Nedvěd, starší bratr ještě slavnějšího Petra Nedvěda.

Tým Vyškova pod vedením trenéra Michala Konečného platí za velké překvapení dosavadního průběhu druhé ligy. „Moc si vážíme toho, že jsme přešli přes favorizovaný Havířov. Pokud jde o příštího soupeře, myslím, že Letňany tam mají mladé kluky ze Sparty,“ uvedl Konečný na klubovém webu.

zdroj: autorský článek