Nečase (asi) na mistrovství světa neuvidíme. Jeho Carolina podruhé deklasovala New Jersey

Přidat na Seznam.cz

Před začátkem play-off se jako největší favorité na zisk Stanley cupu zmiňovali Boston, Colorado, Tampa Bay či Carolina. První tři týmy nepřešly ani první kolo, naopak Carolina si zatím vede velmi dobře. V semifinále Východní konference už podruhé „Hurikáni“ porazili New Jersey a pokaždé velmi výrazně. V prvním utkání 5:1 a dnes v noci dokonce 6:1.

Na debaklu newyorského týmu se podílel jednou brankou i Martin Nečas. Za stavu 3:0 dal šestnáct vteřin před druhým odchodem do šatny čtvrtou trefu a vyhnal Schmida z branky. Na poslední dějství tak do klece naskočil Vítek Vaněček, ale ani on neudržel čisté konto. „Vaněčkovi jsme chtěli dát šanci, aby se ukázal a byl také trochu v zápřahu. Nyní musíme zvážit, kdo dostane v příštím zápase v brance přednost,“ řekl po utkání trenér New Jersey Lindy Ruff.

Série se nyní přemístí do New Yorku. Ďáblové ještě nemusí panikařit, vždyť i v prvním kole proti Rangers prohrávali 0:2 a přesto postoupili. „Potřebujeme trochu víc útočit, začíná to u mě. Samozřejmě jsem zklamaný sám ze sebe, že jsem nepomohl týmu v ofenzivě. Snažím se dělat, co je v mých silách,“ řekla největší hvězda New Jersey Nico Hischier.

Ať už série mezi těmito týmy skončí jakkoliv, nabízel by se pro český národní tým jeden ze dvou skvělých hráčů. Na jedné straně zmiňovaný Nečas a v dresu New Jersey hrající Ondřej Palát. Jde však o to, zda naši trenéři budou čekat do konce této série či uzavřou soupisku už v neděli po dohrání Euro hockey Tour v Brně.

Zdroj: redakce, nhl.com