Nečas překonal Jágra i Pastrňáka, vsítil nejrychlejší český hattrick v NHL

Přidat na Seznam.cz

Martin Nečas byl od dorostu vnímán jako velký talent, což nakonec i pravidelně prokazuje v kanadsko-americké hokejové soutěži. Na svém kontě už má tento útočný šikula z Caroliny 330 zápasů, proto je možná překvapením, že až včera se mu povedlo vsítit hattrick. Jaromír Jágr či David Pastrňák dokázali této střelecké mety dosáhnout v dřívějším věku (v 18 respektive 19 letech), ale v něčem je Nečas překonal. Jeho hattrick je nejrychlejší mezi českými hráči. V zápase proti Coloradu vsítil tři góly během sedmnácti minut.

Je to opravdu talent. V úvodu sezony se mu bodově příliš nedařilo, ale bylo jasné, že je jen otázka času, kdy to přijde. Když má hráč takovou kvalitu jako Martin, musí přijít zápasy, v nichž mu to tam napadá,“ pochválil českého reprezentanta trenér Caroliny Rod Brind’Amour.

Byla to docela dlouhá doba, ale doufal jsem, že se mi to jednou povede. Jsem rád, že jsme výborný start zápasu přetavili ve výhru. Je skvělé dát hattrick a radovat se ze dvou bodů do tabulky,“ radoval se český útočník.

Nečas musel kvůli zranění vynechat v lednu pět zápasů. Ale od návratu nasbíral osm bodů za sedm branek a asistenci. Dohromady má v letošní sezoně 34 bodů. Dělí se tak o třetí místo v týmové produktivitě i mezi českými hokejisty.

Nejvíce českých hattricků v nejlepší hokejové lize světa nasázel David Pastrňák, v základní části jich zaznamenal 16 (včetně play-off osmnáct). Letos v lednu se odpoutal od Jaromíra Jágra (15). Třetí v pořádí je Miroslav Fryčer, který sázel branky v 80. letech. O jeden hattrick méně má Patrik Eliáš, o dva pak Petr Nedvěd s Radimem Vrbatou. Se šesti třígolovými zápasy následuje aktivní hráč Tomáš Hertl. Stejných výkonů ve své kariéře dosáhli Petr Klíma, Martin Havlát a Martin Straka.

Zdroj: redakce, nhl.com