Ndefe se po odchodu z Baníku Ostrava do Liberce znovu setká s trenérem Kozlem

Přidat na Seznam.cz

V poslední den zimního přestupového období, tedy v polovině února, došlo v některých prvoligových klubech k dílčím změnám v hráčských kádrech. Fotbalový pohyb se shodou okolností týká i tří severočeských celků – Slovanu Liberec, FK Teplice a FK Jablonec.

Aktérem zajímavého přesunu se stal nizozemský obránce Gigli Ndefe. Z Baníku Ostrava odešel na hostování pod Ještěd s tím, že může oblékat liberecký dres až do konce sezony.

Ndefe se v české lize poprvé objevil po příchodu do MFK Karviná, kde patřil k oporám. Následně zamířil do Baníku Ostrava, který tehdy vedl Luboš Kozel, nynější kouč Liberce. Ndefe pak hrál v Baníku i pod taktovkou trenérů Ondřeje Smetany, Tomáše Galáska, Pavla Vrby a Pavla Hapala. Během krátké doby tak poznal při práci vícero českých trenérů.

Pro Ndefeho může být působení v Liberci novým impulsem, protože v poslední odbě nedostával v Ostravě větší příležitost.

Vybavuji si, že když jsme jeli s Karvinou a pak s Baníkem Ostrava do Liberce, byla to dlouhá cesta. Teď mám za sebou v novém klubu první tréninky a chci být pro tým přínosem. Jsou tady mladí hráči a já už mám nějaké zkušenosti,“ svěřil se osmadvacetiletý Ndefe v těchto intencích na klubovém webu.

Doplnit a posílit kádr po třech jarních porážkách v řadě se pokusilo vedení FK Teplice. A výsledkem je příchod záložníka Dominika Pleštila z FK Jablonec. Ambiciozní fotbalista má i při svém mladém věku na svém kontě 78 prvoligových zápasů, navíc nastoupil za Jablonec i do deseti duelů v evropských pohárech.

Pleštil přišel do Teplic pár dní před ligovým zápasem Teplic s pražskou Slavií, který se hraje v sobotu 18. února. Zajímavostí je, že proti tomuto celku nastoupil už koncem ledna ještě v dresu Jablonce v prvním jarním kole. Jablonec ale prohrál v Edenu 1:5, takže Pleštil na to nemá asi dobré vzpomínky.

Teplický klub zároveň oznámil, že z týmu odchází stoper Jan Shejbal do Bohemians Praha 1905. Během několika sezon strávených v teplických barvách ale často zápolil se zraněním a nemohl se naplno prosadit. I momentálně je mimo hru, takže další léčení zřejjmě absolvuje už jako hráč Bohemians Praha 1905 s výhledem na příští ročník.