Návrat ztraceného syna. Útočník z Curacaa znovu nakopne kariéru ve Slovácku

Přidat na Seznam.cz

Když před loňskou sezonou odešel Václav Jurečka do Slavie, věřili ve Slovácku, že ho nahradí reprezentant Curacaa Rigino Cicilia. Respektive, že se posune z útočníka číslo dvě na pozici jedničky. Jenže Cicilia se najednou vypařil a loňský fotbalový ročník prožil v druhé holandské lize v týmu Heracles. Ve Slovácku mu vloni skončila smlouva, takže nic neporušil, problémem však bylo jeho zmizení bez rozloučení…

Ale teď už je vše špatné zapomenuto a 197 cm vysoký útočník je zpět na Uherskohradišťsku. „Se Slováckem jsem zažil dvakrát čtvrté místo v lize a vzpomínám rovněž na fantastické finále poháru, kdy jsme porazili pražskou Spartu a slavili historický zisk trofeje. Věřím, že na to můžeme navázat a něco podobného se Slováckem opět prožiji,“ uvedl 28letý forvard, který se Slováckem podepsal smlouvu do léta 2025.

Rigino Cicilia má zkušenosti s anglickým fotbalem, kde hrál za třetiligový tým Port Vale. Vyzkoušel si i kopanou v Litvě, kde působil v klubu Sudova. Nejraději ale vzpomíná na angažmá v druholigovém FC Eindhovenu, kde si v sezoně 2019/20 ve 28 zápasech připsal 11 branek a 6 asistencí. A následně přestoupil do Slovácka, kde v první sezoně vsítil tři branky a v té druhé přidal dvojnásobný počet gólů.

Zdroj: redakce, fcslovacko.cz