Návrat ztraceného syna po sedmnácti letech. „Baby Jágr“ bude hrát za Kladno

Přidat na Seznam.cz

Když odcházel Michael Frolík do kanadsko-americké NHL, byla mu prorokována velká kariéra. Až tak velká, že se mu přezdívalo „Baby Jágr“. Z Frolíka se však nakonec nestal slavný útočník, který rok co rok nasázel třicet, čtyřicet branek, kluby ho spíše využívaly v pozici defenzivního forvarda, co má bourat protivníkovy útoky. I tak se dá ale říci, že tento kladenský rodák prožil za „velkou louží“ slušnou kariéru. Během jedenácti let odehrál v klubech Florida, Chicago, Winnipeg, Calgary, Buffalo a Montreal dohromady 858 zápasů, v kterých vstřelil 159 gólů a na dalších 225 nahrál. Především je pro něj nezapomenutelný ročník 2012/13, kdy získal se Chicagem Stanley Cup.

Je však pravda, že jeho poslední sezony nebyly v NHL příliš povedené (nastupoval i na farmě) a to ho přiměnilo vrátit se do Evropy. Nejdříve zamířil do švýcarského Lausanne, avšak v minulé sezoně se už objevil na českých kluzištích v libereckém dresu. V 48 zápasech základní části si připsal 24 bodů za 10 gólů a 14 asistencí. Ale v nadcházejícím ročníku naší extraligy bude hájit kladenské barvy. Domů se vrací po dlouhých sedmnácti letech. „Jsme strašně rádi, že se Frolda vrací na Kladno, kde hokejově vyrostl. Získáváme v něm jednoho z lídrů, který nám potáhne mužstvo na ledě i v kabině,“ uvedl sportovní ředitel Kladna Jiří Burger na adresu nové posily.

Se současným majitelem Kladna Jaromírem Jágrem se Frolík setkal během angažmá v Calgary. Co se týče samotného Jágra, měl by dál pokračovat ve své kariéře. Rytíři se celkově hodně spoléhají na starší hráče. Vedla 51letého Jágra a 35letého Frolíka se Kladno dohodlo na další spolupráci se 40letým Tomášem Plekancem a o rok mladším Jakubem Klepišem.

Zdroj: redakce, rytirikladno.cz