Návrat do Slavie? Uvidíme, říká teplický fotbalový útočník Daniel Fila

Přidat na Seznam.cz

V jedenadvaceti letech absolvuje fotbalový útočník Daniel Fila už svoji čtvrtou prvoligovou sezonu, a to ve čtvrtém klubu. Momentálně hostuje z pražské Slavie v Teplicích a na svém kontě má i v tak mladém věku osmdesátku startů v nejvyšší soutěži. A mohlo by jich být i více, kdyby Filovu kariéru nepřibrzdila zranění a z nich vyplývající herní pauzy.

Na snímku Daniel Fila na teplickém fotbalovém stadionu (první polovina listopadu 2023).

Daniel Fila si odbyl ligovou premiéru už ve svých osmnácti letech v dresu Zbrojovky Brno, kde nastupoval pod vedením trenérů Miroslava Machálka a jeho nástupce Richarda Dostálka.

Brno je pro mě a vždycky bude srdcovka, i když jsme na jaře 2021 sestoupili. Dostal jsem tam šanci v lize, a to bylo fajn,“ svěřil se Fila pro SportDeník.cz na tribuně teplického stadionu při jednom z ligových zápasů.

Počínání brněnského klubu samozřejmě dál sleduje. A tak vnímá, že po odvolání Richarda Dostálka letos na jaře vedl tým Martin Hašek a po jeho odvolání a dalším sestupu Zbrojovky přišel Luděk Klusáček, který ale ve Brně už taky není. Mužstvo nyní vede Tomáš Polách.

Pana Polácha znám z brněnského dorostu,“ přikyvuje Fila a tím dokládá svoje fotbalové kroky směrem mezi elitu.

Z Brna odešel do Mladé Boleslavi, kde se potkal se špičkovými spoluhráči. Někteří z nich jsou stále oporami středočeského celku.

Když nedávno hrála Boleslav v Teplicích, kdy jsem nemohl nastoupit pro zranění, tak jsem z tribuny viděl na hřišti v dresu hostí Marka Matějovského, Ondřeje Karafiáta, Marka Suchého i Vasila Kušeje, se kterým jsem byl v reprezentační jedenadvacítce,“ vyjmenoval Fila zvučná jména.

Pokud jde o současné Teplice, odehrál Fila za ně na podzim deset zápasů a vstřelil dva góly – vítězný na 1:0 v Karviné a proměnil penaltu při souboji v Liberci (3:3).

Proti Slavii Praha ale předtím nemohl nastoupit kvůli dohodě klubů o jeho hostování na severu Čech.

Stejná situace nastala už na jaře. Ale pokaždé jsem o tom věděl a počítal s tím. Taková praxe má plusy i minusy, ale extrémně to neřeším,“ neláme si hlavu Fila.

Na téma vazeb se Slavií má útočník docela diplomatický náhled.

Se Slavií jsem v kontaktu, občas jsem tam i na zápasech. A jestli se třeba v zimě mohu vrátit? Uvidíme, zatím je na takové úvahy brzy. Hlavně si přeji, abych byl zdravý. Chci se především soustředit na zbytek podzimu v Teplicích a věřím, že za ně znovu nastoupím co nejdříve,“ dodává Fila.

zdroj: autorský článek