Naváže Kaloč v Kaiserslauternu na české legendy Kadlece a Kuku?

Přidat na Seznam.cz

Kaiserslautern patřil u českých fanoušků v 90. letech mezi oblíbené bundesligové kluby. A to díky Pavlu Kukovi a Miroslavu Kadlecovi, kteří se stali místními legendami. Kadlec odehrál v německé klubu 234 utkání (vstřelil 17 branek) a získal s ním dva tituly – 1991 a 1998. Kuka jich v dresu klubu, který je ve spolkové zemi Porýní-Falc, odehrál sice méně (118), zato jako skvělý útočník si připsal kupu gólů (57). A též má titul z roku 1998. Poté v Kaiserslauternu hráli další čeští fotbalisté (např. Petr Kouba či Horst Siegl), ale už nedosáhli takového věhlasu jako ti dva jmenovaní.

Kam se zařadí Filip Kaloč, který se dnes dohodl s Kaiserslauternem na hostování? To napoví blížící se jarní odvety druhé německé ligy, kam tento dříve slavný klub v roce 2012 spadl a stále se mu nedaří vrátit zpátky mezi elitu… Po podzimu je Kaiserslautern až na 15. místě…“FCK je klub s bohatou tradicí a já jsem rád, že mohu být jeho součástí. Doufám, že budu na hřišti stejně úspěšný jako někteří čeští hráči přede mnou v FCK. Nemohu se dočkat, až se dostanu na hřiště a pomůžu týmu dosáhnout našich sportovních cílů. Těším se také na stadion a fanoušky,“ těší se na svou novou roli Filip Kaloč, který je hráčem Baníku Ostrava.

Ještě v loňské sezoně měl Kaloč jisté místo v baníkovské sestavě, na podzim však v modrobílém dresu odehrál pouhých 156 minut a jen jednou byl v základní sestavě. „Filip u nás na podzim ztratil vytížení, na jaké byl zvyklý z předešlých sezon. Tohle se ve fotbale stává, hrát může jen jedenáct hráčů. Stejně tak je pochopitelné, že hráč chce co nejvíce nastupovat. Projevil o něj zájem Kaiserslautern, což je nepochybně velmi zajímavá značka, i když se klub momentálně nachází ve druhé lize. Nakonec jsme se tedy domluvili, že Filipa uvolníme na hostování do konce sezony a pak se uvidí, co dále. Teď mu přejeme, ať se mu na novém angažmá daří,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško.

Třiadvacetiletý záložník je odchovancem Vítkovic, odkud v roce 2011 zamířil do akademie Baníku Ostrava. Až na krátké hostování v domácích Vítkovicích prožil Kaloč svou dosavadní kariéru v Baníku. V jeho dresu odehrál doposud 106 ligových zápasů, ve kterých zaznamenal čtyři góly a pět asistencí.

Zdroj: fck.de, fcb.cz