Nashville Predators prodloužili smlouvu se svým trenérem. Ale to se fanouškům nelíbí

Přidat na Seznam.cz

Nashville má za sebou další rychlý a hořký konec hned v úvodním kole vyřazovacích bojů. Ve čtvrtek tak uspořádala organizace Predators tiskovou konferenci, na které zhodnotila uplynulou sezonu. Setkání s novináři se zúčastnili generální manažer David Poile a hlavní kouč John Hynes.

Pocity z uplynulé sezony jsou smíšené. Po nepříliš vydařeném startu se Nashville nakonec probojoval do play-off, přestože v samotném závěru základní části přišel o lepší výchozí pozici, čímž jim osud přihrál do cesty jednoho z největších favoritů letošního ročníku NHL – Colorado Avalanche.

Jako bonus se museli Preds obejít bez své spolehlivé jedničky Juuseho Sarose, který se zranil v posledním zápase regulérní sezony. Výsledek? Hodně špatný. Už v úvodním duelu si Nashville proti Coloradu vůbec neškrtnul, sérii prohrál jednoznačně 0:4.

„Letos jsme udělali pokrok, ale v žádném případě nejsme spokojeni. Je těžké vyhrát v této lize. To není omluva, ale je to realita,” hovořil generální manažer David Poile na úvod tiskové konference.

„Letos jsme samozřejmě nedosáhli našeho cíle. Naše série play-off ukazuje, že stále máme před sebou dlouhou cestu, abychom se k němu dostali. Udělali jsme několik kroků vpřed, ale v žádném případě nejsme spokojeni s výsledky. Chceme víc a naši fanoušci si to zaslouží,” hodnotil před novináři.

Poile vyzdvihnul především obránce Romana Josiho, který je horkým kandidátem na Norris Trophy. Na Vezina Trophy je zase nominován finský brankář Juuse Saros, který v této sezoně plnohodnotně nahradil Pekku Rinneho, jenž po minulé sezoně ukončil kariéru.

Důvěra v trenéra

Přesto je šéf Predators spokojený se směrem, kterým se tým vydal pod svým koučem. John Hynes přišel do Nashvillu v lednu 2020, stal se teprve třetím trenérem v historii franšízy od roku 1998.

„Pokračujeme v budování vítězné kultury, kterou John a jeho zaměstnanci vytvořili. Ta je zaměřena na pracovní etiku a týmový úspěch. To je první krok k tomu, abychom se dostali tam, kde chceme být,” hovořil Poile o správném směru.

Podle něj pracoval Hynes velmi tvrdě. Proto se rozhodla organizace Predators uplatnit na někdejšího kouče New Jersey opci, v Nashvillu by měl podle klubových informací setrvat minimálně další dva roky. Zcela odlišný pohled však už mají fanoušci Nashvillu. Ve svých reakcích tvrdí, že jediný cíl organizace je dostat se do play-off. Narážejí především na nevydařená úvodní kola v posledních dvou letech. 

Letos vyletěli Preds v prvním kole s Coloradem ve čtyřech zápasech, loni skončili ve stejné fázi sezony proti Hurricanes 2:4 na zápasy. V koronavirovém roce 2020 se dokonce nedostali ani mezi šestnáct nejlepších týmů, když v uzavřené bublině v Edmontonu vypadli už v předkole s Arizonou.

Pokud si projdete reakce příznivců klubu z country města na sociálních sítích, narazíte zhruba na 98 % negativních reakcí. Fanoušci chtějí zkrátka víc.

V posledních letech se hokej v Nashvillu úspěšně zabydlel. Takřka všechny domácí zápasy bývají vyprodány. Největší vrchol zažil klub v sezoně 2016/2017, kdy postoupili až do finále Stanley Cupu. Další rok vyhrál Nashville základní část. Od té doby ale na větší úspěch v Tennessee čekají.

Zdroj: nhl.com