Nasadili jsme si vysokou zápasovou laťku, říká nový manažer Pavel Hoftych o přípravě Viktorie Žižkov

Přidat na Seznam.cz

Ještě na podzim byli sportovní manažer Pavel Hoftych a trenér Marek Nikl součástí prvoligového fotbalového dění. Počátkem ledna ale obrazně řečeno sestoupili o stupeň níž. Nikoliv tím, že by „jejich“ dosavadní kluby potkal nějaký pád, ale oba se přesunuli „jen“ do druholigové Viktorie Žižkov.

Ilustrační snímek je z fotbalového stadionu Viktorie Žižkov (2023).

Zajímavostí je, že bývalý manažer Mladé Boleslavi Hoftych a nedávný trenér Českých Budějovic Nikl v žádném případě neztratili po příchodu na Žižkov kontakt s prvoligovým fotbalem. Pražský celek, který figuruje na předposledním místě tabulky druhé ligy, totiž stihl odehrát v rychlém sledu už čtyři přípravné zápasy proti celkům z nejvyšší soutěže, což stojí za zaznamenání.

Viktoria Žižkov nastoupila na půdě Viktorie Plzeň, proti Jablonci, Bohemians Praha 1905 i Pardubicím. Tedy obrovské zkouška se vším všudy.

Musím říci, že jsme si zápasovou laťku postavili hodně vysoko. Sám jsem byl zvědavý, jak se to podaří zvládnout. Na úvod přišla Plzeň, navíc po pár dnech tréninku, a i přes prohru kluci odvedli dobrý výkon. Silným soupeřem byla i ostatní trojice týmů,“ konstatoval Pavel Hoftych v těchto intencích ve videorozhovoru na klubovém webu.

Podle něj nemají žižkovští fotbalisté ideální podmínky pro zimní přípravu kvůli dojíždění za tréninkovými plochami na různá místa po Praze.

„Ale hlavní je, aby tady převažoval týmový charakter,“ podotkl Hoftych.

Trenér Marek Nikl, někdejší hráč Bohemians Praha 1905, se po trenérských štacích v Benešově, Příbrami a Českých Budějovicích, vrátil i po sportovní stránce do Prahy.

V zápase s Pardubicemi jsme zvolili dvě rozdílné sestavy podle poločasů. A utkání nám ukázalo, že soupeři z první ligy mají svou kvalitu, když dovedou potrestat chyby v obraně. Máme ale ještě čas pracovat a hodně by nám mohlo pomoci soustředění v Písku, kde budeme pospolu snad včetně nových hráčů,“ uvedl Nikl v tomto duchu v pozápasovém rozhovoru pro Českou televizi.

Zdroj: autorský článek