Nadal se nevrátí na kurty ani v Barceloně. Trápí ho stále zranění kyčle

Přidat na Seznam.cz

Rafael Nadal se odhlásil z turnaje Barcelona Open a prohlásil, že „stále není připraven“ na návrat do mužské ATP tour. Šestatřicetiletý Nadal se potýká s přetrvávajícím zraněním kyčle, kvůli kterému se tento týden nezúčastnil ani turnaje Masters v Monte Carlu, uvedla stanice BBC.

Dvaadvacetinásobný grandslamový vítěz je stále nejistý pro květnové French Open, kde je obhájcem titulu. Nadal nehraje od ledna, kdy ho na Australian Open porazil Američan Mackenzie McDonald.

„Barcelona je pro mě speciální turnaj, protože je to můj adoptivní klub a protože hrát doma je vždycky jedinečný pocit. Ještě nejsem připraven, a proto pokračuji v přípravném procesu na návrat do soutěže.“ napsal Španěl na Twitteru.

Barcelona Open, kterou Nadal vyhrál dvanáctkrát, začíná v pondělí a je jedním z posledních velkých antukových turnajů před French Open, které začíná 28. května v Paříži.

Nadalovi, který je na 14. místě světového žebříčku, bylo diagnostikováno zranění levé kyčle poté, co ho ve druhém kole v Melbourne porazil v přímém souboji McDonald.

Předpokládaná doba rekonvalescence byla šest až osm týdnů, ale Nadal se vrátí do hry nejdříve na Madrid Open, které začíná 25. dubna.

Zdroj: bbc.com, abcnews.go.com