Na Žižkově začíná být strašákem 88. minuta. V tomto čase vždy Viktorka dostane rozhodující gól

Přidat na Seznam.cz

Zatímco v ČFL Viktorka Žižkov dominovala, jako nováček to nebude mít ve druhé lize lehké. Tedy alespoň dokud nebude mít více štěstí či se ve fotbale nezruší 88. minuta… V tomto čase totiž Žižkovští už podruhé za sebou inkasovali gól a prohráli. Po dvou zápasech druhé nejvyšší české fotbalové ligy tak mají na kontě nula bodů.

Výsledky 1:2 a 2:3 napovídají, že Viktorka hraje se svými soupeři vyrovnanou partii. Dnes dopoledne (tradiční čas pro žižkovské fanoušky) dokonce nad favorizovanou Příbramí dvakrát vedla. Žižkovští šli do vedení už v 7. minutě zásluhou Petráka. O deset minut později mohli domácí vést už o dva góly, ale Jirásek neproměnil penaltu. Příbrami se povedlo vyrovnat ve 32. minutě (Jahič), ale minutu nato už zase Pražané vedli (Batioja). Přesto nešli domácí do kabin zvesela, protože Vott srovnal na 2:2. Druhý poločas se ani jednomu z týmů nedařilo rozvlnit síť a už se zdálo, že se rozejdou s remízou. Jenže přišla ta inkriminovaná 88. minuta, kdy Nečas využil šikovné přihrávky za obranu a šel se radovat se svými spoluhráči.

Naopak velmi dobrý vstup do soutěže zažívá FC Vysočina Jihlava, která v prvním kole porazila Opavu a o víkendu si poradila i s Líšní. To znamená, že porazila dva týmy, které by se měly pohybovat ve vrchních příčkách druhé ligy. „Rozhodně u nás žádná euforie nepanuje, před námi je ještě mnoho tvrdé práce. Stále jsme jen na začátku. Musíme zůstat pokorní, hned ve středu je před námi další náročný duel,“ pověděl jihlavský kouč David Oulehla.

Jihlava musela dotahovat skóre 0:1, když Líšeň vsítila úvodní branku už ve 14. minutě. Srovnat se Vysočině povedlo minutu před odchodem do kabin a vítězný gól vsítila v 58. minutě. „Bylo vidět, že jsme šli za vítězstvím. Po gólu na 1:2 bychom si představovali, že budeme mít hru více pod kontrolou. Až příliš jsme se zatáhli a byli jsme herně pasivní. Vím, že za příznivého stavu tomu tak bývá a začne převažovat obava o nadějný výsledek, přesto jsme měli hrát lépe a aktivněji. Více se tlačit do ofenzívy a vstřelit pojišťovací třetí branku. Zároveň ale musíme zůstat pokorní a uvědomit si, že jsme hráli proti velmi těžkému a nepříjemnému soupeři,“ dodal Oulehla.

Zdroj: fcvysocina.cz, fkvz.cz