Na tento zápas české tenistky nezapomenou. Odvrátily stav 0:5, 0:40 a devět mečbolů!

Přidat na Seznam.cz

Každý sportovec má ve své paměti zápasy, na které nikdy nezapomene. A nemusí jít jen o výhry ve finále či těžké porážky. I „obyčejné“ druhé kolo grandslamu a ještě k tomu ve čtyřhře se může nesmazatelně vrýt do paměti. To se přesně dnes stalo českým tenistkám Markétě Vondroušové a Miriam Kolodziejové na Australian open, když ve třetím setu za stavu 0:5 a 0:40 odvracely šest mečbolů. Podařilo se jim to a pak navíc celý zápas proti dvojici Hadad Maia – Čang Šuaj otočily ve svůj prospěch.

První set pro sebe získala brazilsko-čínský pár 6:3. I druhý set se vyvíjel velmi dobře pro tuto dvojici, která měla tři mečboly, nakonec však Vondroušová s Kolodziejovou zvládly tie-break a šlo se do rozhodující sady. V něm, jak už bylo napsáno, jasně dominovaly Hadad Maia a Čang Šuaj, které už jistě byly myšlenkami v dalším kole. Naše dvojice se však nevzdala a znovu dostala set až do tie-breaku, v kterém byla opět úspěšnější.. „Zápas to byl nahoru dolů, ale když to bylo 0:5 a 0:40, tak si asi nikdo nemyslel, že bychom to mohly otočit. Chtěly jsme udělat alespoň jeden gem. Pak se to sešlo tak, že jsme najednou začaly body vyhrávat my. Ony tedy zkazily nějaké returny, které asi zkazit nemusely. Celou dobu měly daleko víc štěstí než my a ke konci zápasu se trochu otočilo,“ říkala po zápase Markéta Vondroušová.

Naše dvojice vstupovala do zápasu v roli outsidera, a proto byla naše děvčata celý zápas v klidu a nestresovala se. „Ony byly nasazené a ten zápas byl z naší strany super. Byl to asi nejlepší debl, který jsme spolu odehrály. Užívaly jsme si to, cítily jsme se dobře a atmosféra mezi námi byla výborná. Máme spolu skvělý vztah i mimo kurt a přenáší se to pak i do zápasu,“ dodala Vondroušová pro web tenisovysvět.cz.

V příštím kole se naše úspěšná dvojice střetne s Martou Kostyukovou z Ukrajiny a Rumunkou Elen Gabrielou Ruseovou.

Zdroj: ausopen.com, tenisovysvet.cz