Na reprezentantech ze Sparty je vidět, že se jim daří i v lize, říká šéftrenér Václav Kotal

Přidat na Seznam.cz

Uznávaný fotbalový trenér Václav Kotal, který v roce 2020 dovedl pražskou Spartu k zisku Českého poháru, působí momentálně ve Viktorii Žižkov. Ve známém pražském klubu zastává funkci šéftrenéra v období, kdy jediným cílem mužstva je postup ze třetí do druhé ligy.

Václav Kotal (na snímku) pozorně sleduje fotbalové dění i na nejvyšší scéně, takže mu ani neuniklo vítězství české reprezentace nad Polskem v kvalifikaci o EURO 2024. Se svými postřehy z fotbalové současnosti se ochotně podělil i v rozhovoru pro SportDeník.cz.

Stále máte blízko ke Spartě. Co říkáte na výkony jejích hráčů v dresu národního týmu?

Myslím, že proti Polsku to kluci ze Sparty zvládli skvěle. Bylo na nich vidět, že se jim daří i v lize. Hráli sebevědomě, dalo se na to koukat. Formu má Krejčí, jehož jsem ve Spartě trénoval. Znám i Čvančaru, který prošel sparťanskou mládeží. Výborně se doplňuje s Kuchtou. Na reprezentačním srazu je z mých bývalých svěřenců i mladý Vitík. A ze Sparty tam je ještě Zelený.

Zmínil jste klubové sparťanské opory. Jak se vám jeví cizinci v základním kádru Sparty?

Velkou práci odvádí stoper Sörensen. Výborným nákupem byl Kairinen. Líbí se mi, že do Sparty začínají přicházet hráči, kteří jsou nejen takříkajíc fotbaloví, ale hlavně pracovití. To je pro tým hodně důležité.

Zatímco Sparta, Slavia a Plzeň bojují v první lize o titul, v klubech z konce tabulky panuje napětí.

Dovedu si to představit a docela tomu rozumím. Zažil jsem to například ve Zbrojovce Brno, když jsme přebírali mužstvo, které bylo na sestup. V Hradci Králové jsem dokonce poznal boj o záchranu ve druhé lize. V obou případech jsme se z toho ale dostali.

zdroj: autorský článek