Na jaro se chystá přestupová bomba. Plzeň chce získat bývalého kapitána nároďáku

Přidat na Seznam.cz

Návraty ať už současných či bývalých reprezentantů do české fotbalové ligy se až na několik výjimek (Tomáš Rosický, Ladislav Krejčí a Jakub Jankto ve Spartě) zpravidla povedly. Bude mezi úspěšné comebacky patřit i případný příchod Vladimíra Daridy, o kterého usiluje plzeňská Viktorka?

Bývalý kapitán nároďáku přišel po letním příchodu nového trenéra nejenom o místo v základní sestavě Herthy Berlín, ale dokonce ho kouč neposílá na hřiště ani jako náhradníka. Darida si zpravidla chodí místo ke kustodovi pro dres sednout do hlediště…

Šikovnému záložníkovi je teprve 32 let, což v dnešní době není zdaleka ještě důvod k odchodu do fotbalového důchodu. Bývalý hráč Plzně by ještě pár let mohl hrát na vrcholové úrovni a jedním ze zájemců je právě plzeňský klub. I když se západočeskému týmu daří, vyhrál podzimní část naší nejvyšší soutěže, bude se snažit přes zimní přestávku kádr posílit, protože Slavia mu šlape na paty (má náskok jen dvou bodů).

Jak už bylo na začátku zmíněno, návraty českých fotbalistů do Česka se zpravidla vydařily. Můžeme zmínit Karla Poborského, Tomáše Řepku a Patrika Bergera ve Spartě, Vladimíra Šmicra ve Slavii či Milana Baroše a Václava Svěrkoše v Baníku Ostrava.

U Daridy by Plzeň měla výhodu v tom, že by se věnoval jen ligovému týmu, protože reprezentaci dal minulý rok sbohem. „V reprezentaci jsem prožil krásné chvíle. Ať už jako nečekaný benjamínek na svém prvním mistrovství Evropy před devíti lety, nebo nyní na třetím Euru s kapitánskou páskou na rukávu. Vždy jsem si vážil, že můžu hájit české barvy,“ uvedl Darida tehdy pro Českou televizi. „Užil jsem si každý sraz, zápas i trénink. I když vím, že mi kabina nároďáku bude chybět, nastal čas, abych ji opustil. Přeju klukům, aby se jim dařilo. Teď postupte na mistrovství světa. Těším se na každý zápas, který budu sledovat, a budu klukům fandit,“ dodal bývalý hráč mimo jiné Sokolova či Freiburgu.

Dalším zajímavým jménem pro jaro může být Josef Hušbauer, který skončil na Kypru. Tým APK Karmiotissa mu dal nečekaně výpověď. Důvody zatím nejsou známy. Hušbauer je stejně starý jako zmiňovaný Darida a též je záložník. Avšak neočekává se, že by v rámci naší ligy přestoupil do silné trojky (Slavia, Sparta, Plzeň), spíše do méně ambicióznějšího klubu. A ještě více můžeme očekávat jeho další zahraniční angažmá v méně sledovaných ligách (Kypr, Rakousko či třeba Maďarsko).

Zdroj: isport.blesk.cz , sport.cz