Na jaře naše výkonnost poklesla, uznal hradecký trenér Miroslav Koubek

Přidat na Seznam.cz

Fotbalisté FC Hradec Králové figurují po 25. kole nejvyšší soutěže na devátém místě tabulky. Trenér Východočechů Miroslav Koubek netají trochu rozpaky nad tím, že se mužstvu momentálně nedaří. Vyplynulo to i z jeho vystoupení na tiskové konferenci po zápase v Teplicích, z něhož je i snímek. Prohra 0:1 byla zklamáním.

Jak vnímáte současnou situaci FC Hradec Králové v první lize?

Nesbíráme vítězství. Na jaře naše výkonnost vlivem přetrvávajících personálních problémů poklesla. Někteří hráči po zranění nejsou v optimálním herním stavu, vypadli nám stopeři, do toho karty. Nebudeme zastírat, že na podzim byla forma vyšší než teď.

Co způsobilo vaši prohru v Teplicích?

Nedokázali jsme se prosadit proti očekávanému způsobu hry domácích. Ti šli do zápasu z posledního místa tabulky a věděli jsme, že to bude pro ně takříkajíc jeden z duelů o přežití. Hráli urputně, bojovně, intenzivně v obraně. Měli jsme převahu, ale Tepličtí vítězství ubránili, odblokovali.

Když se nedaří, často se hovoří o nedostatku kvality. Jak to bylo z vašeho pohledu?

Ano, tohle slovo se i ve fotbale hodně používá, ale nic jiného mě nenapadá. Chyběla kvalita myšlenky, důrazu. Bylo to neúčinné. Scházel i faktor štěstí, aby se míč třeba někam odrazil a byli jsme u něj dřív než soupeř.

Jak vidíte výchozí pozici směrem ke zbytku sezony?

Představovali jsme si, že po Teplicích budeme mít minimálně o bod víc v tabulce než je skutečnost. Máme těžké vylosování a víme, že potřebujeme udělat ještě rozhodující krok a musíme současnou situaci zlomit.

Zdroj: autorský článek