Na jakých číslech se letos zastaví Pastrňák? Česká megahvězda zase řádila

Přidat na Seznam.cz

Po zápase Philadelphie – Boston byl vyhlášen první hvězdou útočník David Pastrňák. Volba byla jasná, český šikula vsítil dva góly a ještě si připsal jednu asistenci. Boston vyhrál 6:2 a nadále s přehledem vévodí Východní konferenci.

Pastrňákovi stačilo v podstatě sedm minut, aby se stal králem utkání. První branku vsítil po přihrávce Pavla Zachy v 15. minutě. Druhou trefu přidal dvě minuty na to. A asistenci si připsal ve 22. minutě, v tu chvíli už Boston vedl 5:0!

Pro Pastrňáka je Philadelphia jedno ze srdcových měst a vždy se sem rád vrací. „Tady začal můj sen,“ řekl. „Tady pro mě všechno začalo a byl to tak trochu můj první krok ke kariéře, kterou teď mám,“ připomněl Pastrňák tu skutečnost, že v tomto městě v roce 2014 zúčastnil draftu. Philadelphští fanoušci však včera z jeho přítomnosti moc nadšení nebyli…

V kanadském bodování letošního ročníku NHL si Pastrňák pojistil po včerejšku prozatimní třetí místo. Má na kontě 72 bodů (33 gólů, 39 asistencí) a podruhé v sezoně se mu podařilo v méně jak padesáti zápasech dosáhnout více jak sedmdesáti bodů.

Zdroj: redakce, nhl.com