Na fotbalové Spartě je veselo, i když… béčko by už mělo zabrat

Přidat na Seznam.cz

Dva zápasy = dvě výhry. Dvě utkání = dvě porážky. Takovou nesourodou bilanci vnímají po dnešku na Spartě. Pro Letenské je samozřejmě prioritou A-tým, kterému náleží dvě vítězství, ale kdyby se dařilo více i béčku, byla by ve Spartě větší spokojenost.

B-tým Sparty prohrál na úvod sezony s Duklou vysoko 1:4. Včera s Táborskem sice béčko obdrželo jen jeden gól, ale protože jeho hráči žádný sami nevsítili, opět odcházeli ze hřiště se sklopenými hlavami. „Do utkání jsme vstoupili aktivně, během prvního poločasu jsme si vytvořili tři jasné gólové šance, které jsme nedokázali proměnit. Po velmi laciných chybách jsme zase dostali soupeře do hry z jedné situace, kdy jsme opravdu trestuhodně ztratili balon a nechali soupeře skórovat,“ zhodnotil první půli sparťanský kouč Petr Janoušek a hned přidal pohled na druhé dějství: „Celý druhý poločas jsme se snažili dobývat velmi dobře organizovaný blok soupeře, ale doplácíme na to, že chceme hrát hezký fotbal a vytvářet si akce, ale ve finální fázi se nedokážeme prosadit.

Spartě B tak náleží poslední příčka, naopak na druhém konci tabulky je Vyškov, který se i letos chce pokusit dostat do první ligy. V úvodním kole zvítězili Jihomoravané nad Příbramí a teď si odvezli body z Dukly Praha. Vyškovu se tak podařilo stoprocentně bodovat s velkými spolufavority druhé nejvyšší soutěže. „Výsledková spokojenost jednoznačně panuje. Získali jsme šest bodů, takže jsme za to rádi,“ uvedl po utkání kouč MFK Vyškov Jan Kameník, který zároveň se snaží vidět úspěšný vstup do sezony střízlivýma očima: „Ta hra má pořád ještě pasáže, se kterými nejsme spokojeni. Obzvlášť v prvním poločase, který nám moc nevyšel. Ve druhém jsme se zvedli a za tu druhou půlku jsme si vítězství zasloužili. Stejné pasáže jsme měli i v tom prvním utkání, kde prostě najednou propadneme, máme hluché místo a nedržíme balón a jednoduše jej ztrácíme,“ dodal jednačtyřicetiletý trenér.

Velmi dobrý vstup do soutěže zažívá i zmiňované Táborsko, kterému ke plnému počtu bodů a průběžnému druhému místu postačily dvě hubené výhry 1:0. Oba góly vsítil srbský rodák s bosenským pasem Bojan Dordič, který má za sebou ze sezony 2020/21 nejen českou prvoligovou zkušenost v dresu Opavy, ale též z loňského roku nepochopitelný incident při angažmá ve Varnsdorfu. V tomto severočeském klubu se dostal na tréninku k potyčce s trenérem brankářů Radkem Porcalem, při které údajně vytáhl nůž. Skončil na noc v policejní cele… Vypadá to, že se na jihu Čech uklidnil a „řádí“ už jen v pokutovém území.

Zdroj: mfkvyskov.cz, sparta.cz, ceskatelevize.cz, fctaborsko.cz