Na Dukle se radují, Rada může v Jihlavě koučovat. Osmiměsíční trest se bude projednávat až za tři týdny

Přidat na Seznam.cz

Fotbalová disciplinární komise vynesla minulý týden nevídaný trest. Trenér Dukly Praha Petr Rada dostal za vulgarity s rasistickým podtextem osmiměsíční „flastr“. V tu chvíli se 65letý kouč vyjádřil v tom smyslu, že to vypadá na ukončení jeho trenérské kariéry… Jenže zatím tento trest není pravomocný. Dukla se odvolala a právě Odvolací komise Fotbalové asociace ČR si dala lhůtu tří týdnů na vyřknutí definitivního resumé. Znamená to tedy, že v následujících zápasech bude Rada na lavičce svého týmu.

Vedení pražského klubu uznalo, že to Rada přepískl, když zakřičel v zápase se Zbrojovkou na brněnského trenéra Tomáše Polácha: „ty zoufalej cikáne“, přesto nesouhlasí s tak přísným trestem. „FC Dukla Praha obecně odsuzuje jakékoli projevy vulgárního chování, včetně urážek, které mohou mít, nebo by jim mohl být přisuzován rasistický podtext. Trest uložený Petru Radovi však považuje klub za bezprecedentní a nepřiměřený,“ je uvedeno na stránkách FC Dukla Praha.

Těžko odhadovat, jak se Odvolací komise zachová, zatím tedy ale může Rada koučovat svůj tým z lavičky. Nyní čeká jeho mužstvo venkovní zápas s Jihlavou. „Vojáci“ doufají, že si i během reprezentační pauzy uchovali dobrou jarní formu – tři zápasy = dvě výhry, jedna remíza.

To Jihlava zatím neprožívá ideální vstup do jarních odvet. Ze tří utkání dokázala vydolovat jen jeden bod. Je tak naprosto jasné, kdo je v pátečním zápase favorit a kdo outsider. „Do Jihlavy přijede komplexní, silný tým s řadou zkušených a kvalitních fotbalistů. Prakticky u Dukly nevidím slabé stránky. Přesto věřím, že jde o soupeře, s nímž si to na trávníku můžeme o tři body rozdat s otevřeným hledím. A jsem přesvědčen, že je v našich silách Duklu porazit a nastartovat pozitivní výsledkovou sérii,“ uvedl asistent trenéra Pavel Mazánek.

Na případné zaváhání Dukly bude čekat druhý Vyškov, který ztrácí na lídra jen dva body. Jenže doma Vyškovští přivítají třetí celek Táborsko, navíc mají jako Jihlavou bídnou bilanci jednoho jarního bodu. Přesto trenér Táborska Roman Nádvorník ví, že nelze soupeře v žádném případě podcenit. „Začátek vyškovského jara nás nesmí zmást. To, že se Vyškovu vstup do sezony nepovedl, nic neznamená, čtvrtý zápas může hrát v úplně jiné formě. Hrajeme o třetí místo, pořád máme důležité zápasy, s Jihlavou, v Brně. S Vyškovem nesmíme nic podcenit, soupeř už bude pod tlakem, bude chtít vyhrát, ale to my také. Pokud bychom teď venku uspěli, dostali bychom se k Vyškovu na jeden bod. Oba týmy tedy mají velkou motivaci.

Zdroj: fcvysocina.cz, fcdukla.cz, fctaborsko.cz