Na basketbalovou scénu vstoupil syn špičkového hráče a trenéra, Petr Treml mladší působí v Chomutově

Přidat na Seznam.cz

V českém vrcholovém basketbale působí v současné době v roli trenérů otec a syn. Bývalý reprezentant, pětinásobný mistr ligy Petr Treml starší je asistentem trenérky u áčka českého národního týmu žen, Petr Treml mladší působí na několika pozicích v klubu BK Levhartice Chomutov, bronzovém celku minulého ročníku nejvyšší soutěže žen.

Petr Treml starší má za sebou bohatou hráčskou kariéru. V roce 1999 byl kapitánem české mužské reprezentace na mistrovství Evropy a hrál po boku tehdejších hvězd Jiřího Welsche, Luboše Bartoně, Petra Czudka, Jiřího Okáče a dalších. Treml se stal trenérem a taky televizním expertem při basketbalových zápasech. Naopak diváci jej pak mohli na nedávném mistrovství Evropy žen na začátku léta sledovat na obrazovce při zápasech českého týmu, kde zastával funkci asistenta hlavní trenérky Romany Ptáčkové.

Petr Treml mladší (na snímku ze srpna 2023 při tréninku v chomutovské sportovní hale) si buduje vlastní trenérskou dráhu v Chomutově.

Když jsem hrával, začal jsem pomáhat na trénincích a pak to vzalo směr, že jsem už jen víc trénoval. A tomu se věnuji i v současnosti. To, že můj otec taky trénuje, tak jsem asi v některých věcech známý, ale na druhou stranu to přináší i více nepříjemností typu očekávání. Všechno se s tím jménem nese. Člověk ještě neudělal nic a někteří lidé už mají vytvořený obrázek,“ svěřil se Petr Treml mladší pro SportDeník.cz.

Chomutovskému trenérovi se zatím daří skloubit práci u mládežnických celků v klubu s áčkem žen.

Je to sice složité, pokud jde o časovou náročnost, ale zase tahle kombinace má i výhodu. Snažíme se zapojit do tréninkového procesu mládežnické hráčky s výhledem pro doplňování kádru žen. Mým cílem tedy je vychovat co nejvíce svěřenkyň, aby se prosadily v lize a bylo by výborné, kdyby se to podařilo i pro českou reprezentaci,“ přemítá Treml mladší.

V minulé sezoně pracoval u áčka v realizačním týmu s trenérem Jozefem Rešetárem a dalším asistentem Pavlem Staňkem.

Je jasné, že pan Rešetár měl obrovské zkušenosti. Teď bude hlavním trenérem Pavel Staněk a jelikož soutěže ještě nezačaly, těžko porovnávat obě období. Uvidíme, jak to bude,“ uvažuje Treml.

Do nové sezony půjde Chomutov s vizitkou týmu, který na jaře získal třetí místo v ženské lize, byl druhý v Českém poháru a vyhrál jeden z evropských pohárů.

Byl to senzační úspěch. Překročení všech ambicí, se kterými jsme do toho šli. Myslím, že jsme úspěchů dosáhli dobrým týmovým pojetím, holky si sedly a až do závěru jsme jako celek vydrželi fyzicky bez vážnějšího zranění a k tomu se přidalo i štěstí,“ dodává Treml.

Zdroj: autorský článek