Mrázek první hvězdou zápasu. Krejčí řídil výhru medvědů

Přidat na Seznam.cz

Čeští hokejisté byli dnes opět na kluzištích NHL vidět. Petr Mrázek za svá záda pustil jedinou střelu a jistil svými zákroky výhru nad Philadelphií. Bodově se nejvíce dařilo Martinu Nečasovi a Davidu Krejčímu.

Petr Mrázek se znovu postavil do branky Chicaga a byl vyhlášen první hvězdou utkání. Proti Philadelphii inkasoval pouze jednou z hole Morgana Frosta. Celkově si připsal 37 úspěšných zákroků, které znamenají třetí výhru Blackhawks s Mrázkem v brankovišti.

Další český brankář se představil na domácím ledě proti Washingtonu. Karel Vejmelka i přes 29 zákroků musel skousnout prohru Arizony v poměru 0:4.

Martin Nečas, která nebodoval posledních šest zápasů, si dnes připsal dva body za gól a asistenci. Český útočník byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, když oba body zaznamenal v přesilových hrách. Aktuální bilance opory hurikánů je 41 bodů (18+23). Nepříjemnou zprávou pro Carolinu je ovšem zranění Maxe Paciorettyho, který opouštěl led v doprovodu lékařů.

Boston zajížděl na led New Yorku Rangers a na výhře medvědů se podílel také David Krejčí dvěma asistencemi a Pavel Zacha gólem, když tečoval Krejčího střelu od modré čáry. Brankář Bostonu Jeremy Swayman přišel o čisté konto v 56. minutě.

Ve večerním programu NHL se prosadil také Dominik Kubalík, který střelou bez přípravy z prostoru pravého kruhu poslal Detroit do vedení nad Golden Knights. Český snajpr byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Red Wings zvítězili 3:2.

Zdroj: NHL.com, redakce