Mountfield Hradec Králové zažívá velkou krizi. A ještě čeká na verdikt v dopingové kauze

Přidat na Seznam.cz

Zatímco v ročníku 2022/23 zažívali královéhradečtí fanoušci skvělé časy, v letošní sezoně mají chmurné myšlenky. Předešlé jaro zakončené historickými stříbrnými medailemi teď zastiňuje výsledková krize, která Východočechy odsouvá dál a dál od první čtyřky, která má zajištěnou účast ve čtvrtfinále play-off.

Během posledních jedenácti zápasů vyhrál Hradec za tři body jen jednou! I to poslední utkání se Spartou nevyšlo podle představ, i když se musí uznat, že královéhradečtí hokejisté zápas za nepříznivého stavu 0:2 nevzdali a dotáhli jej do prodloužení. V nastaveném čase gól nepadl a v samostatných nájezdech byli úspěšnější hosté. Na Východočechy tak zbyl jen bod… „Celou třetí třetinu jsme byli u nich, tlačili jsme. Bohužel jsme to nedotáhli do vítězného konce. Chybělo malinké štěstíčko,“ říká útočník Marek Zachar po utkání se Spartou.

Jenže výsledková mizérie není to jedině, co východočeský klub trápí. Do konce ledna by měl Národní rozhodčí soud (spadá pod Národní sportovní agenturu) vydat své rozhodnutí ohledně kauzy tří hradeckých hráčů. Na konci loňské sezony v semifinále proti Vítkovicím měli Graeme McCormack, Kevin Klíma a Martin Štohanzl pozitivní testy na doping, přesněji použili výživový doplněk, který obsahoval zakázané látky.

Do letošní sezony kompletní trio zatím nenastoupilo a čeká na verdikt. Hokejisté mohou odejít od soudu s minimálním trestem, ale také jim hrozí i čtyřletá stopka. Ale ani klub pravděpodobně nevýjde bez trestu (milionová pokuta? odečet bodů?), protože podle pravidel: „pokud se proviní tři a více sportovců, měla by konkrétní federace vynést i klubový trest.“

Málokdo věří tomu, že by zakázanou látku užili v hradeckém týmu pouze McCormack, Klíma a Štohanzl. Jenže už nebyla možnost testovat další hokejisty, protože Antidopingový výbor zveřejnil výsledky až dlouho po odebrání vzorku.

Zdroj: redakce, sportovycas.sk , mountfieldhk.cz