Mönchengladbach prohrával o tři góly, pak nastoupil Čvančara a dotáhl svůj tým k remíze

Přidat na Seznam.cz

Český reprezentační útočník Tomáš Čvančara zažil o víkendu zápas, na který asi dlouho nezapomene. Jeho Borussia Mönchengladbach prohrávala po půlhodině v Darmstadtu 0:3. Do druhého poločasu naskočil právě český forvard a výrazně přispěl ke konečné remíze 3:3.

Čvančara nehrál od začátku, protože v týdnu doléčoval lehké zranění kotníku, které si přivezl z reprezentačního srazu. Musel tak jen z lavičky sledovat, jak jeho tým dostává jeden gól za druhým. „První poločas jsme odehráli špatně a jen málo nám to klapalo. Nedostávali jsme se do dostatečného množství osobních soubojů, nevyhrávali jsme žádné druhé míče, a proto jsme zůstávali stínem. Také jsme si nic nevytvořili směrem dopředu, a proto jsme šli do přestávky za stavu 3:0,“ řekl po zápase trenér Borussie Gerardo Seoane.

O poločase musel tedy trenér hostí do sestavy „říznout“ a mimo jiné na hrot útoku poslal Čvančaru. Český útočník brzy po přestávce zařídil penaltu, po jeho průniku si jeden z domácích obránců na míč sáhl rukou a dostal červenou kartu. Čvančara se rozhodl pro exekuci pokutového kopu, jenže jeho slabou střelu gólman domácí kryl…

Čvančaru to však nijak nepoložilo o pár minut později asistoval u první branky hostí. V 75. minutě si rodák z Neratovic připsal druhou gólovou přihrávku a vše dovršil o tři minuty později, kdy sám vsítil gól. Srovnání skóre hosty vyburcovalo k dalším útokům, ale senzační obrat se nekonal. „Čtyři střídání v poločase a především červená karta pro Darmstadt změnily obraz hry. V jedenácti proti deseti to bylo úplně jiné. S mužem navíc jsme zůstali velmi trpěliví a vytvořili si spoustu gólových šancí. Za to musím svůj tým pochválit. Ale musím upřímně přiznat, že bez vyloučení bychom se asi nevrátili,“ dodal Seoane.

Zdroj: redakce, borussia.de