Mladé hokejistky dojaly svět. České a slovenské hráčky si po zápase společně zazpívaly

Přidat na Seznam.cz

Mistrovství světa hokejistek do 18 let jde do finále. Zbývají odehrát semifinálové a finálové zápasy, navíc se dnes uskutečnil duel o páté místo. V něm se střetly mladé hokejistky Česka a Slovenska. Spokojenější nakonec odcházely z ledu naše hráčky, když zvítězily 6:3. Slovenské hráčky však dlouho nesmutnily, k čemuž jim pomohly i soupeřky, protože si společně zanotovaly známou píseň ze Superstar Príbeh nekončí.

Samotný zápas byl v podstatě rozhodnut po minutě a sedmi vteřinách, kdy Češky vedly už 3:0! Již v 10. vteřině vsítila úvodní gól Adéla Šapovalivová, jejíž bratr se na nedávném MS do 20 let podílel na úžasném úspěchu (stříbrné medaile). V polovině první minuty zvyšovala kapitánka Natálie Brichová a úžasný vstup do zápasu završila za 37 vteřin Barbora Prošková. Na tento šok nebyly slovenské hráčky schopné odpovědět. Naopak ještě do konce první třetiny zvyšovala na 4:0 Linda Vocetková a slovenská gólmanka Debnárová se nechala vystřídat.

Ale i její náhradnice Kubaniová inkasovala a to ve 33. minutě, kdy se trefila opět Prošková. Slovenkám se podařilo ve 38. minutě snížit zásluhou Lopušanové. Tato čtrnáctiletá (!) hráčka byla naprostým zjevením na tomto šampionátu, s největší pravděpodobností ovládne statistiky tohoto šampionátu a stane se jedničkou letošního draftu ženské obdoby NHL. Lopušanové se ještě v tomto utkání podařilo vsítit jeden gól, ale to už nemohlo nic změnit na jasném vítězství našich hráček. Šapovalivová pak ještě v 52. minutě přidala též druhou branku.

Zdroj: ceskyhokej.cz, sport.aktuality.sk