Mladé Boleslavi už došla trpělivost a odvolala kouče. Navíc získala syna slavného útočníka

Přidat na Seznam.cz

Když se sportovní tým dostane do krize, nakonec to vždy odskáče kouč. V české hokejové extralize se to letos týkalo už trenérů v Litvínově, Plzni, Spartě, Českých Budějovicích, Brna a teď i v Mladé Boleslavi. Devět porážek z deseti zápasů už neustál Ladislav Čihák, kterého mladoboleslavské vedení proto zatím nahradilo jeho asistentem Petrem Hakenem a trenérem juniorky Václavem Pletkou. Nového trenéra by „Bruslaři“ (jak se Bruslařskému klubu Mladá Boleslav říká) měli představit zítra.

Ladislav Čihák přitom přišel do tohoto středočeského klubu teprve před touto sezonou. V minulém ročníku působil v Hradci Králové, který dovedl k vítězství v základní části a ještě předtím se mu dařilo v Plzni, s kterou získal tři bronzové medaile, ať už jako hlavní kouč či asistent. Toto mladoboleslavské angažmá je tak první velká kaňka v jeho trenérském životopise.

I přes porážky ještě začátkem tohoto týdne Čihák věřil, že se tým vzchopí. „Bohužel se nám to teď aktuálně nedaří, ale máme hlavu vzhůru. Tabulka je extrémně vyrovnaná a zápasů je ještě dost. Věřím, že to zlomíme, nakopneme to a začneme sbírat body,“ uvedl po poslední porážce v Karlových Varech.

Kromě změny na trenérském postu došlo i k odchodu Jana Eberleho do Hradce Králové, odkud naopak do Mladé Boleslavi zamířil Kelly Klíma. „Honzovi v dubnu končí smlouva a o další jsme nejednali, uvedl sportovní manažer Martin Ševc. „Děkujeme mu za všechnu odvedenou práci a přejeme hodně štěstí v novém působišti, dodal obligátní zdvořilostní formuli.

Kelly Klíma je synem slavného útočníka Petra Klímy. „Bohužel se nám nadále nedaří, takže Kelly je další způsob, jak se pokusit tým oživit a nakopnout,“ podotýká Ševc a dodává. „Je to dobrý bruslař, takže k nám nepochybně zapadne. A pevně věříme, že pomůže i s produktivitou.“

Zdroj: bkboleslav.cz , irozhlas.cz