Mladá Boleslav chce napravit nepovedenou sezonu. Z Vítkovic se stěhuje Lakatoš

Přidat na Seznam.cz

Mladoboleslavští fanoušci sice po posledním zápase zatleskali svým hráčům, přesto budou chtít na tuto sezonu rychle zapomenout. Ten potlesk si mladoboleslavští hokejisté zasloužili za solidní druhou půlku sezony, kdy se z beznadějně posledního místa dostali na předposlední příčku, která znamenala extraligovou záchranu. Vedení středočeského klubu však nemůže jen tak hodit ročník 2023/24 za hlavu a začalo nepovedenou sezonu řešit. Nejdříve to začalo ukončením smluv s některými hráči a vzápětí budou následovat nové posily. Jednu velkou představila Mladá Boleslav už včera.

Po dvou sezonách se s mladoboleslavským dresem loučí gólman Filip Novotný. V obraně už nebude nastupovat Jan Štibingr. Největší průvan však nastal v útočných řadách. Loučí se sedmička ofenzivních hráčů – Matti Järvinen, Tomáš Pitule, Jan Půček, Joachim Rohdin, Ondřej Roman, Tomáš Šmerha a Róbert Lantoši. „Všem zmíněným hráčům děkujeme za všechnu odvedenou práci v našem dresu,“ říká sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Martin Ševc, který se více rozmluvil o posledně jmenovaném. „Róbert měl z osobního hlediska skvělou sezonu a je v ideálním hokejovém věku. Logicky má tedy spoustu nabídek ze zahraničí, které upřednostňuje. Nabídku dostal samozřejmě i od nás, chápeme ale, že se chce posunout někam dál, a že se mu otevřely hokejové destinace, kterým nemůžeme konkurovat. Přejeme mu hodně štěstí a úspěchů na další cestě,“ říká Ševc.

Lántošiho by mohl jako útočníka číslo jedna nahradit Dominik Lakatoš, který přichází na dvouleté hostování z Vítkovic. Je schopný rozhodovat zápasy jak góly, tak tím, že se dokáže dostat protihráčům pod kůži svou nepříjemnou hrou a tím obrátit dění na ledě. Má výbornou střelu, nevadí mu ani fyzická hra, jen se musí udržet ve správném nastavení,“ podotýká k nové posile sportovní ředitel.

Ta zmínka o „správném nastavení“ je velmi důležitá, protože Lakatoš se nerozešel s Vítkovicemi právě v dobrém… V posledních zápasech mnoho nenastupoval, ale trenéři, ani vedení vítkovického klubu to nechtěli příliš komentovat. Po sezení nás všech jsme usoudili, že je nyní nejlepší naši spolupráci na nějaký čas přerušit. Proto jsme kývli na návrh jiného extraligového klubu, do kterého jsme Dominka uvolnili na hostování na dva roky za zajímavou finanční náhradu. Jedná se z naší strany o korektní rozchod na dva roky. Dominikovi děkujeme za služby, které u nás v předchozích sezonách odvedl a zároveň mu přejeme hodně štěstí a zdraví. I když se naše cesty nyní na nějaký čas rozcházejí, může se v budoucnu stát, že se zase protnou,“ podotkl sportovní ředitel HC VÍTKOVICE RIDERA Roman Šimíček před pár dny, kdy se ještě oficiálně nesmělo uvést nové působiště Lakatoše.

Zdroj: bkboleslav.cz, hc-vitkovice.cz