Mladá Boleslav chce být štikou ligy. Z Portugalska si přivedla bývalého reprezentanta

Přidat na Seznam.cz

Mezi nejaktivnější české fotbalové týmy v přestupovém období patří jednoznačně FK Mladá Boleslav. Dá se říci že den co den vás informujeme o příchodu nového hráče do tohoto středočeského klubu. Naposledy se „Bolka“ dohodla s brankářem Matoušem Trmalem.

Tento rodák z jihomoravské obce Tasovice se po třech letech vrací do nejvyšší české soutěže. Má totiž za sebou angažmá v portugalských klubech Guimaraes a Maritimo. Do těchto jihoevropských týmů odešel po čtyřletém působení ve Slovácku. Z toho dva roky chytal v dospělém áčku (50 zápasů). Má i zkušenosti s reprezentací, v letech 2019-2020 nastoupil do pěti zápasů za jednadvacítku.

Čtyřiadvacetiletý gólman podepsal s Mladou Boleslaví smlouvu na tři roky. A hned nastoupil do přípravného utkání s Vlašimí. Ale moc úspěšná premiéra to nebyla, protože jeho tým podlehl druholigovému klubu 2:3. Trmal však obdržel jen jeden gól, další dva vytahoval ze sítě jeho kolega Mikulec, který naskočil do branky v 61. minutě. Mladá Boleslav vedla ještě ve 46. minutě 2:0, ale pak ve zbývající části utkání už nebyla schopná vsítit další gól. Na druhou stranu je pravda, že v 61. minutě vedle Mikulce nastoupilo i dalších osm zpravidla mladých hráčů, které chtěl trenér Marek Kulič vyzkoušet v dospělém fotbale.

FK Mladá Boleslav – Vlaším 2:3 (1:0)

Sestava FK Mladá Boleslav: Trmal (61. Mikulec) – Kostka (61. Kadlec), Karafiát (61. Donát), Suchý (61. Šimek), Suchomel (61. Fulnek) – Mareček (61. Žitný), Sakala (61. Král), Matějovský (61. Kodad), Mašek (46. Ladra) – Jawo (61. Vojta), Pulkrab (46. Helál).

Branky: 40. Pulkrab (z pokutového kopu), 46. Ladra – 53. a 78. Šubert, 86. Šimeček

Zdroj: redakce, fkmb.cz