Mistrovská Viktoria Plzeň získala vítané posily: Vydru a Květa

Přidat na Seznam.cz

Vedoucí celek první fotbalové ligy FC Viktoria Plzeň se krátce před koncem kalendářního roku postaral o nečekaný rozruch na přestupové scéně. Klub oznámil příchod zvučné posily. Je jí útočník Matěj Vydra, který má za sebou dlouholeté působení v zahraničí, především v Anglii. Do Plzně přichází i Roman Květ z Bohemians Praha 1905.

Hlavně příchod Vydry je velkou událostí.

Když se naskytla možnost získat takhle kvalitního hráče, hned jsme reagovali. Jsme rádi, že můžeme Matěje Vydru přivítat v našem klubu. Chceme být na jarní část dobře připraveni a věříme, že Matěj Vydra do týmu perfektně zapadne a bude přínosem,“ komentoval příchod předního českého útočníka do Plzně na klubovém webu Daniel Kolář, sportovní ředitel Viktorie.

Kolář je nedávným plzeňským hráčem a stejně jako Vydra má i z minulosti vlastní zkušenosti z působení v českém národním týmu.

Prohlédl jsem si zázemí klubu a mohu říci, že je špičkové pro trénink i rehabilitaci. Jednání ze strany Viktorie bylo rychlé a konkrétní. Budu tu mít veškeré potřebné podmínky,“ citoval klubový web Matěje Vydru.

Zkušený fotbalista se vrací do české ligy po dvanácti letech. Je odchovancem Jihlavy, odkud ho získal Baník Ostrava. Následně se vydal na zahraniční angažmá do italského Udine Udinese. Řadu sezon strávil v Anglii, naposledy byl hráčem Burnley.

Vydra již od svých dvaceti let byl členem české reprezentace, kde debutoval pod vedením trenéra Michala Bílka, nynějšího trenéra Plzně. Jak uvádí plzeňský klub, Vydra nastoupil do 47 zápasů v dresu českého národního týmu.

Další posilou Viktorie Plzeň je záložník Roman Květ z Bohemians Praha 1905. Ve čtyřiadvaceti letech patří už k ligovým stálicím a znamenitým způsobem mu vyšla podzimní sezona, když v lize zaznamenal za pražské Klokany devět gólů. Květ okusil vrcholový fotbal už v Příbrami, kde se prosadil natolik, že byl o něj zájem z jiných klubů.