Mesut Özil ukončil fotbalovou kariéru

Přidat na Seznam.cz

Turecký fotbalista Mesut Özil na sociálních sítích oznámil okamžité ukončení své profesionální fotbalové kariéry. Bývalý německý reprezentant hrál za kluby jako bylo Schalke 04, Werder Brémy, Real Madrid, Arsenal, Fenerbahce a Istanbul Basaksehir.

„Měl jsem tu čest být profesionálním fotbalistou téměř 17 let. Cítím se za tuto příležitost nesmírně vděčný. Ale v posledních týdnech a měsících, kdy došlo k několika zraněním, bylo jasné, že je čas opustit velkou fotbalovou scénu.

Byla to skvělá cesta plná nezapomenutelných okamžiků a emocí. Chci poděkovat svým klubům, Schalke 04, Werderu Brémy, Realu Madrid, Arsenalu, Fenerbahçe, İstanbulu Başakşehir, stejně jako všem trenérům, kteří mě podporovali, a spoluhráčům v poli, kteří se stali mými přáteli.

Čtyřiatřicetiletý fotbalista se narodil v Gelsenkirchenu, kde také začal svou fotbalovou kariéru v menších klubech, než v roce 2005 přestoupil do Schalke. V roce 2008 přestoupil do Werderu a o dva roky později zaznamenal velkolepý přestup do Realu Madrid.

Snad nejlepší léta své kariéry strávil v Arsenalu. V roce 2021 se rozhodl přestěhovat do Turecka, odkud pocházejí jeho rodiče. V Istanbulu hrál za Fenerbahçe a İstanbul Başakşehir. Za německou reprezentaci nastoupil v 92 zápasech a vstřelil 23 gólů. V roce 2014 získal zlato z mistrovství světa a o šest let později bronz.

Zdroj: goal.com