Messi se před úvodním duelem se Saudskou Arábií cítí v životní formě a je připraven vést Argentinu za titulem

Přidat na Seznam.cz

Messiho cíl a sen je všem zřejmý. Ještě nikdy se mu mistrovství světa vyhrát nepodařilo a letos to chce změnit i s ohledem na to, že to bude zřejmě jeho poslední šampionát v kariéře. Útočník PSG se podle svých slov cítí skvěle po fyzické i po psychické stránce.

„Tento světový šampionát je pro mě výjimečný, protože je můj poslední. Pokusím se splnit si svůj velký sen,“ řekl pětatřicetiletý Messi před premiérou reprezentace Argentiny. Do turnaje horký favorit vstoupí duelem se Saudskou Arábií. Dalšími soupeři Argentiny ve skupině C jsou Mexiko a Polsko, doplňuje Beinsports.

Hvězda PSG považuje svou účast na letošním šampionátu za chvíli, kterou si chce maximálně užít. Své zkušenosti chce předávat i mladším a debutujícím hráčům v argentinské reprezentaci.

„Je složité je přesvědčit, aby pochopili, že si musí vychutnat to, co je před nimi. Mistrovství světa je speciální a nikdy nevíte, kdy si na něm znovu zahrajete. Měli by si tu zkušenost vychutnat až do dna stejně jako atmosféru a zápasy,“ uvedl rekordní sedminásobný držitel Zlatého míče.

Lionel Messi došel s Argentinou nejdále v roce 2014, když na šampionátu v Brazílii nestačila v prodloužení na reprezentaci Německa.

Zdroj: Beinsports, redakce