Messi řekl NE! Trenér Scaloni byl nucen vynechat argentinskou hvězdu z týmu pro MS 2022

Přidat na Seznam.cz

Argentinský kapitán Lionel Messi přiměl Lionela Scaloniho, aby vynechal vycházející hvězdu Manchesteru United Alejandra Garnacha z 26členného týmu pro mistrovství světa ve fotbale 2022, píše server Sportskeeda.

Garnacho byl v sezóně 2022-23 průlomovou hvězdou Manchesteru United trenéra Erika ten Haga. Argentinský útočník má v klubovém fotbale hvězdnou formu, v posledních čtyřech zápasech napříč soutěžemi dvakrát skóroval a připsal si dvě asistence. Vzhledem k jeho fascinujícím výkonům za United panovala víra, že by osmnáctiletý hráč mohl být zařazen do 26členného argentinského týmu pro nadcházející mistrovství světa ve fotbale v Kataru.

Trenér sice Scaloni schopnosti mladého útočníka ocenil, ale na Messiho příkaz ho byl nucen ze sestavy vynechat. Messimu se prý nelíbilo, jak Garnacho opakovaně prohlašoval, že jeho idolem je Cristiano Ronaldo, a nejednou napodoboval jeho gólové slavení.

Argentinský reprezentant č. 10 také nebyl nadšený z množství snímků, které Garnacho sdílel s Ronaldem a označoval ho za nejlepšího hráče v historii. Garnacho předtím tento konkrétní titul udělil svému krajanovi Messimu. Hráče Paris Saint-Germain údajně změna postoje útočníka United urazila a obvinil ho ze zrádcovství.

Mladý Argentinec je také obviňován z toho, že se mu líbil tweet, který kritizoval Scaloniho rozhodnutí vynechat ho a vzít místo něj takové hráče jako Angel Correa, Paulo Dybala a Joaquin Correa. Argentinská šatna údajně není z aktivity esa United na sociálních sítích příliš nadšená.

Panují obavy, že by Garnacho mohl být za své nedávné činy na dlouhou dobu vykázán a snášet podobný osud jako vyhozený Mauro Icardi.

Zdroj: redakce, Sportskeeda