Mercedes prodloužil smlouvy s Hamiltonem a Russellem do konce roku 2025

Přidat na Seznam.cz

Rekordní mistr světa Formule 1 Lewis Hamilton (38) prodloužil smlouvu s Mercedesem do konce roku 2025. Jak stáj oznámila ve čtvrtek před Velkou cenou Itálie v Monze, jeho britský týmový kolega George Russell (25) zůstane v Mercedesu také o další dva roky.

„Pokračujeme v cestě za našimi sny, pokračujeme v boji bez ohledu na to, jak velká je to výzva, a budeme opět vyhrávat. Jsem vděčný týmu, který mě podporuje na trati i mimo ni,“ řekl sedminásobný mistr světa Hamilton, jehož prodloužení smlouvy bylo dlouho považováno za pouhou formalitu. „Náš příběh ještě nekončí, jsme odhodláni společně dosáhnout dalších úspěchů a nepřestaneme, dokud se nám to nepodaří.“

Hamilton zahájil svou kariéru ve Formuli 1 v roce 2007 a v sezoně 2013 přešel z McLarenu do Mercedesu jako nástupce Michaela Schumachera. S týmem se stal šestinásobným mistrem světa. Dosud vyhrál 103 závodů a 104krát skončil na pole position. V současné době však bývalá špička týmu Mercedes jezdí ve stínu Red Bullu a dvojnásobného mistra světa Maxe Verstappena.

„Naše partnerství s Lewisem je jedním z nejúspěšnějších v historii tohoto sportu. Vždycky bylo jen formalitou, že spolu budeme pokračovat – a čerpáme veškerou energii z toho, že jsme to veřejně potvrdili. O jeho kvalitách jako závodního jezdce svědčí nejen jeho pozoruhodné výsledky na tratích, ale během našich společných let se stal pilířem a lídrem našeho týmu,“ řekl šéf týmu Mercedes Toto Wolff. „Tyto vůdčí vlastnosti jsou pro nás zásadní, protože se soustředíme na to, abychom opět bojovali o titul mistra světa.“ Wolff rovněž ocenil Hamiltonovo odhodlání bojovat za rozmanitost a udržitelnost.

Hamilton jezdí za Mercedes po boku Russella od sezony 2022. Mladý Brit tehdy nahradil Fina Valtteriho Bottase. Russell přichází z juniorského týmu Mercedesu. „Splatil důvěru, kterou jsme do něj vložili, když jsme ho v roce 2022 povýšili na závodního jezdce,“ vysvětlil Wolff. „Jeho první pole position v Maďarsku a první vítězství ve Velké ceně v Sao Paulu patřily k výrazným momentům loňské sezony. Jako jezdec v sobě spojuje ohromující rychlost s houževnatostí skutečného bojovníka.“

Zdroj: derstandard.de, redakčně upraveno