Menšík vybojoval svůj nejcennější skalp v kariéře a je blízko světové stovky

Přidat na Seznam.cz

Už jen kousek schází Jakubu Menšíkovi k dosažení stého místa ve světovém tenisovém žebříčku. V tuto chvíli je velký český talent na 116. příčce. Díky semifinále na challengeru v Bahrajnu se včera posunul o deset míst. A má velkou šanci v postupu žebříčkem pokračovat, protože tento týden startuje na turnaji ATP v Dauhá. Navíc se zdá, že má formu. Hned na úvod porazil pátého nasazeného Španěla Alejandra Davidoviche po setech 7:6, 6:4.

„Jen jsem se snažil hrát co nejlépe,“ řekl Menšík, který se v katarském Dauhá účastní hlavního turnaje díky nové výhodě pro talenty, kteří se dostanou do Top 250 žebříčku ATP. „Je to bláznivá příležitost hrát 250 tady v Dauhá, takže jsem super šťastný, že jsem se dostal do druhého kola, a udělám všechno pro to, abych tento výkon předvedl i v dalším zápase.“

Ve druhém kole se rodák z Prostějova střetne buď s bývalou světovou jedničkou Andym Murraym nebo s Francouzem Alexandrem Müllerem.

I ženy hrají na Blízkém východě a to v Dubaji (Spojené Arabské Emiráty). Startuje zde i několik českých tenistek. Zatímco Marie Bouzková už v prvním kole vypadla s Anastasií Pavljučenkovovou z Ruska 4:6, 3:6, Karolína Plíšková i Markéta Vondroušová postoupily dál.

Plíšková se dostala v posledních týdnech do skvělé formy. Po turnajovém úspěchu v rumunské Kluži se minulý týden dostala v Dauhá až do semifinále (to musela proti světové jedničce Swiatekové kvůli bolestem zad skrečovat). Ale vypadá to, že si z Kataru přivezla dobrou formu, v prvním kole porazila 6:3, 7:5 Čang Šuaj z Číny. Dál jde i 24letá Markéta Vondroušová, která porazila o dva roky mladší Peyton Stearnsovou z USA 6:1, 5:7, 6:2.

Zdroj: wtatennis.com, atptour.com