Menšík vedl nad světovou devítkou 2:1 na sety, nakonec ale padl. Přesto je 18letý mladík velkým českým příslibem

Přidat na Seznam.cz

Senzace se na Australian open nekonala. Mohla mít český nádech, avšak Jakub Menšík skvěle rozehraný mač proti Polákovi Hubertu Hurkaczovi nedotáhl do konce. Po setech 7:6, 1:6, 7:5, 1:6, 3:6 se s prvním grandslamem roku loučí. Avšak se ctí. Poprvé se tento osmnáctiletý tenista probojoval na grandslamvém turnaji do třetího kola, což je jistě velký příslib do budoucna. S Jiřím Lehečkou a Tomášem Macháčem by tak mohli dát časem sbohem nelehkým tenisovým časům po konci Tomáše Berdycha.

Zatímco Menšík nešokoval tenisový svět, Alex Michelsen z USA si vyšlapl na lépe postaveného hráče ve světovém žebříčku. A bohužel to byl Čech. Američan, který je na v žebříčku ATP na 91. místě porazil Jiřího Lehečku ve čtyřech setech 6:4, 3:6, 4:6, 4:6. Mladoboleslavský rodák tak neobhájí body z loňského čtvrtfinále a vypadne z první třicítky.

S dvouhrou na Australian open se loučí Kateřina Siniaková, která podlehla Švýcarce Viktoriji Golubicové 3:6, 6:2, 4:6. Nyní se tak bude moci plně soustředit na čtyřhru, kterou z loňska obhajuje. Avšak už s jinou parťačkou. Barboře Krejčíkové „dala kopačky“ a od nového roku nastupuje po boku Australanky Storm Hunterové.

Poprvé v kariéře si zahraje na grandslamu třetí kolo Linda Nosková, na melbournském kurtu porazila Američanku McCartney Kesslerovou 6:3, 1:6, 6:4. Nyní jí čeká ta nejtěžší možná soupeřka, světová jednička Iga Swiateková z Polska. Nosková si jistě pozorně prohlédne zápas polské tenistky s Američankou Danielle Collinsovou. Dvaadvacetiletá rodačka z Varšavy měla ve druhém kole namále, protože ve třetím setu už prohrávala 1:4, nakonec ale držitelka pěti grandslamů sadu otočila a celkově vyhrála 6:4, 3:6, 6:4.

Zdroj: wtatennis.com, ausopen.com