Menšík je nejmladším tenistou v první stovce. V Dubaji se opět pokusí porazit několik hvězd

Přidat na Seznam.cz

Takovýto vývoj v kariéře českého tenisty Jakuba Menšíka asi nikdo nečekal. Je mu teprve osmnáct let a už je v první stovce světového žebříčku. Přesněji na 87. příčce. Během týdne poskočil o 29 míst, a to díky finálové účasti na prestižním turnaji v Dauhá. Mezi nejlepší dva se v hlavním městě Kataru dostal přes několik hvězd. Ve druhém kole si poradil se Španělem Davidovichem, následně s dvojnásobným wimbledonským vítězem Murrayem, ve čtvrtfinále nedal šanci světové pětce Rublevovi, a v semifinále na něj nevyzrál ani Monfils.

Jen Chačanov byl nad síly mladého tenisty, ale jen těsně – 6:7, 4:6. „Jsem smutný, že jsem dnes nevyhrál, ale i tak to byl skvělý a nezapomenutelný týden,“ řekl Menšík v rozhovoru na kurtu. „Jakub podával neskutečně a já také. Hlavou mi běžely různé myšlenky, že je to finále a tak. Snažil jsem se zůstat v klidu a dělat, co umím. Kdyby mě porazil, tak by mě zkrátka porazil. Zůstal jsem ale silný a jsem hrdý, že jsem ten první set získal. Dodalo mi to sebevědomí a pomohlo mi to i do toho druhého,“ uvedl sedmadvacetiletý Chačanov.

Tento týden se Menšík zúčastní turnaje v Dubaji (Spojené Arabské Emiráty). V prvním kole narazí na Chorvata Čoriče, který je o 56 míst výše. Ve druhém kole by případně mohlo dojít k odvetě z Dauhá, protože v „pavouku“ na něj čeká Davidovich. Pokud by se rodákovi z Prostějova podařilo dostat ještě dál, čekala by na něj nasazená jednička a nedávný hráč číslo jedna Rus Medveděv.

Menšík je nadále českou mužskou trojkou, ale už se svým daviscupovým kolegům hodně přibližuje (36. Jiří Lehečka a 65. Tomáš Machač).

Zdroj: redakce, atptour.com