Medvěd Lauko se porval a málem vsítil gól roku. Nakonec Bostonu ani dvě Pastrňákovy branky k vítězství nestačily

Přidat na Seznam.cz

Když se řekne Boston Bruins, českým hokejovým fanouškům okamžitě naskočí jméno naší největší hvězdy Davida Pastrňáka, případně stále se zlepšujícího Pavla Zachy. Ale v dresu Medvědů nastupuje ještě třetí Čech Jakub Lauko. Zpravidla se dostane na led průměrně jen okolo osmi minut, což je úděl člena čtvrté formace, avšak v nočním zápase proti Minnesotě byl hodně vidět.

Když se hokejovému týmu nedaří, občas pomůže vyhraná bitka, která mančaft nakopne. To se přesně stalo Bostonu, který prohrával od 8. minuty 0:1. Poté ale „přišly ke slovu“ Laukovy pěsti, který v bitce s Connorem Dewarem vyšel jako jasný vítěz.

Medvědy to nakoplo a především Pastrňáka, který do konce první třetiny dvěma góly otočil skóre. „Je to věc, která vás nabudí, nabudí kluky. V tu chvíli tam bylo hodně emocí. Myslím, že jsme hned potom dali gól, takže to byla dobře odvedená práce. Konečně jsem po dlouhé době mohl předvést svou hru. Jít do všeho naplno, hrát rychle, trefovat soupeře,“ řekl po zápase spokojený Lauko.

I trenér Bostonu Jim Montgomery si práci svého svěřence velmi pochvaloval. „Myslím, že to byl jeho nejlepší zápas. Už jen kvůli intenzitě na puku. Byl fyzický. Měl minimálně tři velké hity, co si pamatuji. Řekl bych, že to byl i nejlepší zápas celé čtvrté lajny za dlouhou dobu a hodně nám to pomohlo,“ tvrdil Montgomery.

Nakonec ale Boston v zápase nezvítězil. Minnesotě se podařilo v posledních pěti minutách vsítit dvě branky. Boston sice ke konci poslední třetiny zásluhou kapitána Marchanda alespoň dotáhl zápas do prodloužení, v něm ale byl šťastnější soupeř.

I Lauko se mohl zapsat mezi střelce. Za brankou Minnesoty nabral puk na hokejku a lakrosovým způsobem se snažil překonat gólmana Fleuryho. Nakonec z toho gólový „Michigan“ ale nebyl.

Zdroj: redakce, nhl.com