Mazák Gudas dal pátý gól sezony, nováček Dostál vychytal vítězství

Přidat na Seznam.cz

Od Radka Gudase se očekává především, že nepustí soupeře do obranného pásma a ještě mu případně pěkně naloží. Jenže řízný obránce umí i jiné hokejové věci, v noci vsítil pátý gól sezony a pomohl tak Anaheimu k vítězství nad Detroitem 4:3. Velký podíl na výhře „Mocných Kačerů“ má i gólman Lukáš Dostál.

Anaheim se od začátku sezony pohybuje na místech mimo příčky play-off. A i když je do vyřazovací části ještě daleko (přibližně čtyři měsíce), nemůžou si „Kačeři“ dovolit mít už v polovině soutěže velkou ztrátu na nejlepší osmičku. A proto je pro kalifornský tým výhra nad Detroitem velmi důležitá.

Gudas se trefil už ve 3. minutě a načal tak skvělou jízdu Anaheimu, který na začátku druhé půle vedl už 4:0! Jenže to bylo ze strany Mighty Ducks vše. Poté stříleli góly už jen domácí. Jednu branku vsítila Rudá Křídla ještě ve druhé periodě, další dva si Detroit nechal na poslední dějství. Vícekrát už se detroitští hráči netrefili, a tak se Anaheim mohl radovat z těsného vítězství.

To že se Detroit netrefil vícekrát, mohou anaheimští hráči děkovat svému gólmanovi. Lukáš Dostál kryl 29 střel, měl úspěšnost 90% a vychytal šesté vítězství v ročníku. A málo chybělo k tomu, aby to pro 23letého gólmana byl ještě památnější zápas. V poslední minutě zpracoval brněnský rodák lapačkou nahozený puk a poslal ho přes celé kluziště. Skončil jen těsně vedle. „Myslím, že to byla dobrá střela. Nevím, jestli mě trenéři pochválí, že jsem to zkusil za stavu 4:3, ale v AHL jsem už jednou skóroval, tak jsem si věřil, že to dokážu znovu,“ řekl Dostál.

Zdroj: redakce, nhl.com