Mauro Icardi se proslavil neuvěřitelnou penaltovou blamáží. Netrefil branku, i když už brankář ležel na zemi

Přidat na Seznam.cz

Tato scéna zůstane s hvězdným útočníkem Mauro Icardim dlouho. Útočník Galatasaraye se musel po trestném kopu pouze prosadit a netrefil prázdnou branku. Později si to však vynahradil.

Bývalý argentinský fotbalový reprezentant Mauro Icardi se nechtěně postaral o hit internetu svou minelou. Třicetiletý fotbalista v městském derby mezi Istanbulsporem a Galatasarayem v turecké Süper Lig nepřímo netrefil pokutový kop, přestože brankář ležel na zemi a byl překonán.

Icardiho spoluhráč Kerem Aktürkoglu si v 37. minutě za stavu 0:0 připravil míč na penaltu, naběhl si, a pak míč posunul bokem pro Icardiho, který vystartoval do pokutového území. Brankář David Jensen (Istanbulspor) zvolil pravý roh a míč si jen pohlídal.

Perfektní trik až do tohoto bodu. Protože i když brankář soupeře už míří do špatného rohu, Icardi střílí mimo branku.

Nakonec se Icardi přece jen mohl radovat. O pouhých pět minut později vstřelil vítězný gól na 1:0 (1:0) – za asistence svého spoluhráče z penalty Aktürkoglua. Se 16 body ze šesti zápasů se rekordní mistr Galatasaray alespoň dočasně dostal do čela tabulky, zatímco Istanbulspor (dva body) je předposlední.

Zdroj: spiegel.de, redakce