Matěj Šín porazil rakovinu, Baník chce na něm vystavět budoucnost týmu

Přidat na Seznam.cz

Málokdy se stane, aby českému fotbalistovi fandili fanoušci všech týmů. Avšak stalo se a to v případě Matěje Šína, kterému byla v osmnácti letech diagnostikována rakovina varlat. Mladý fotbalista se s touto „mrchou“ však vypořádal a vloni se vrátil na trávníky. Zpočátku naskakoval na několik minut, letos na jaře už ale patří mezi důležité členy baníkovského kádru. A proto není divu, že se Šínem ostravské vedení prodloužilo smlouvu.

Jsem rád, že jsme se dohodli a můžeme skládat tým s vědomím, že tady Matěje máme pod dlouhodobou smlouvou. Matěj už dnes patří k nejvytěžovanějším hráčům svého ročníku v lize a my věříme, že má předpoklady, aby se časem stal i jedním z lídrů celého mužstva a jeho role byla stále důležitější. Nepochybuji o tom, že může být i velkým vzorem pro další kluky v naší akademii. Jsme zkrátka rádi, že naše spolupráce bude pokračovat,“ řekl šéf sportovního úseku FC Baník Ostrava Luděk Mikloško po podpisu kontraktu, který nyní končí za tři roky.

Úspěšné časy, kdy Baník získával tituly či se pohyboval na medailových pozicích, jsou už dávno pryč. Ale to by právě současné vedení klubu chtělo změnit. A proto se snaží postupně vybudovat tým z mladých hráčů, kteří by časem opět mohli do moravskoslezského kraje přinést velkou fotbalovou radost. A třeba zpočátku „jen“ účastí v evropských pohárech. Vedle Šína se tak Baník v minulých týdnech dohodl na nových smlouvách např. i s Davidem Buchtou a Jiřím Boulou.

Matěj Šín je bezesporu jedním z nejtalentovanějších hráčů své generace, což potvrzuje výkony v dresu Baníku i českých juniorských reprezentací. Řadí se mezi nejvýraznější tváře vyhlášené mládežnické akademie ostravského klubu, sám má k Baníku, jeho fanouškům i celému regionu obrovský vztah,“ řekl Viktor Kolář, šéf fotbalové sekce agentury SPORT INVEST, která hráče zastupuje. „Podmínky prodloužení kontraktu potvrzují pozici, kterou si Matěj svými výkony i morálním nastavením v klubu vybudoval. Matěj je jednoznačně hráčem s mezinárodním potenciálem, ale pro nejbližší období dává jeho spojení s Baníkem smysl všem stranám.“

Baníku se v poslední době začalo dařit, dokonce po půl roce vyhrál v domácím prostředí. A i díky proměnlivé formě Slovácka, Liberce a Mladé Boleslavi se drží na čtvrtém místě. Dnes však Ostravu čekal velmi těžký zápas, vyrazil na Letnou ke střetnutí se Spartou. I když to v průběhu zápasu vypadalo s Baníkem velmi špatně, nakonec zápas mohl skončit remízou. Šín nastoupil v 64. minutě a výrazně přispěl k hernímu zlepšení svého týmu.

Sparta Praha – Baník Ostrava 4:3 (1:0)

Branky: 48. a 52. Kuchta, 41. Birmančevič, 63. Haraslín – 54. vlastní Krejčí, 79. Klíma, 85. Kubala.

Zdroj: redakce, fcb.cz