Matěj Pulkrab je po návratu z Německa další posilou fotbalistů FK Mladá Boleslav

Přidat na Seznam.cz

Hodně aktivní je fotbalová Mladá Boleslav v letním období. Vedení klubu postupně oznamuje příchody nových hráčů a v některých případech jde o velmi známá a zajímavá jména. Po oficiálním potvrzení, že do týmu přichází forvard Júsuf Hilál (dříve Bohemians Praha 1905, Slavia Praha, Slovan Liberec a Indonésie), je další posilou rovněž útočník Matěj Pulkrab, naposledy působící v Německu.

Ilustrační snímek je z fotbalového stadionu v Mladé Boleslavi.

Matěj Pulkrab je odchovancem pražské Sparty, za jejíž áčko nastupoval v několika obdobích. Kromě toho má za sebou i úspěšná hostování ve Slovanu Liberec a Bohemians Praha 1905. Rovněž za tyto kluby hrál v několika etapách, takže dobře zná české ligové prostředí. V minulé sezoně působil Pulkrab v německém Sandhausenu.

Do bilance šestadavacetiletého útočníka patří i starty v evropských pohárech, když si připsal třináct startů za pražskou Spartu. Zahrál si mj. proti Interu Milán, Lyonu, Monaku atd.

Podle statistik Pulkrab stihl už 110 prvoligových zápasů a vstřelil 38 gólů. Do nejvyšší soutěže se vrací po roce, když na konci jara 2022 se loučil s dresem pražské Sparty. Tehdy byl jejím trenérem Pavel Vrba. V průběhu kariéry ale Pulkraba vedli v různých klubech například i trenéři Jindřich Trpišovský (v Liberci), Luděk Klusáček (v Bohemians), ale předtím také Zdeněk Ščasný, Petr Rada, David Holoubek a další.

Mladá Boleslav zařadila do kádru i nového záložníka. Je jím Ladislav Kodad. Pětadvacetiletý fotbal zasáhl dosud do 65 prvoligových zápasů, výhradně v dresu FK Teplice. Naposledy to bylo na konci května proti Baníku Ostrava ve skupině o udržení.

Kodad by měl podle mladoboleslavských trenérů zvýšit konkurenci na defenzivních postech ve středové řadě. Za středočeský tým už nastoupil ve dvou zápasech na turnaji v Benátkách nad Jizerou, kde se kromě spolehlivé hry v poli blýskl i krásným gólem.

Zdroj: autorský článek