Martin Nečas je nejlepší v NHL. V jaké činnosti dominuje?

Přidat na Seznam.cz

Když se podíváme na statistiky ohledně kanadského bodování NHL, nepatří Martin Nečas ke špičce. Najdeme ho na 58. místě se 44 body (21 gólů a 23 asistencí). Nevyčnívá ani v počtu hitů či při vhazování. Avšak v jedné statistice je na úplném vrcholu pomyslného žebříčku. Jako jediný dokázal v této sezoně svým gólem třikrát rozhodnout prodloužení ve prospěch svého týmu. Naposledy se mu to podařilo právě v noci, kdy jeho Carolina porazila v nastavení San Jose 5:4.

Na toto utkání bude Nečas vzpomínat i kvůli tomu, že jeho tým ještě v 58. minutě prohrával 2:4. Pak však Aho snížil v čase 58:23 a právě český útočník dvanáct vteřin před koncem základní části srovnal. Hráči San Jose z toho byli tak zkoprnělí a nedokázali se soustředit na hru, že jim Nečas už v první minutě prodloužení vsítil zmiňovaný rozhodující gól. „Upřímně řečeno, nehráli jsme nejlepší zápas, ale dobré týmy dokáží i taková utkání nějak vyhrát, jak se povedlo i nám. Šanci nám daly dva důležité góly Aha i zákroky Raanty. Jakmile jsme vyrovnali, věřili jsme, že už to dotáhneme,“ uvedl před novináři spokojený Nečas.

Navíc se rodák z Nového Města na Moravě přehoupl přes dvacet gólů v této sezoně a už je naprosto jisté, že to bude jeho nejlepší sezona v kariéře. Před třemi lety totiž vsítil šestnáct gólů, v následujících dvou ročnících vždy zaznamenal 14 přesných zásahů.

Bývalý hráč Komety Brno může mít radost i z toho, jak se daří jeho týmu. Ve Východní konferenci je Carolina na druhém místě a je velmi blízko k jistotě postupu do play-off. Před ní už je jen Boston, kde kraluje naše trojice Pastrňák – Krejčí – Zacha. Pokud by se oběma týmům dařilo i boji o Stanley cup, je jisté že bychom nikoho ze zde zmiňovaných hráčů neviděli v národním dresu na mistrovství světa.

Zdroj: redakce, nhl.com