Martin Fillo si v souboji svých bývalých klubů diplomaticky přál remízu

Přidat na Seznam.cz

Šestnáct sezon se fotbalový záložník Martin Fillo pohyboval na trávnících české fotbalové ligy. Kromě toho okusil angažmá v Norsku a Anglii a vrcholový fotbal hrál od svých osmnácti do sedmatřiceti let. Letos v létě skončil ve Zlíně a nastupuje za celek Domažlic ve třetí lize.

Jeho bilance v českém fotbale obsahuje 382 ligových startů za šest klubů. V každém z nich skóroval a má na svém kontě celkem 55 gólů, navíc zvládl i 22 zápasů v evropských pohárech.

Ilustrační snímek je ze zápasu Teplice-Ostrava (0:1), který sledoval i Martin Fillo.

Bývalý hráč Viktorie Plzeň, Mladé Boleslavi, Příbrami, Teplic, Baníku Ostrava a Zlína se i nadále snaží, aby neztratil kontakty s kluby, kde působil. Jako divák navštívil například ligový zápas v Teplicích, které hrály s Ostravou. V areálu teplického stadionu se svěřil se svými dojmy i v krátkém rozhovoru pro SportDeník.cz.

Co vás přivedlo zrovna do Teplic?

Dostal jsem se na návštěvu ke kamarádům a přijel se podívat na souboj dvou klubů, v kterých jsem dohromady strávil šest let ligové kariéry. Chtěl jsem, aby duel Teplice-Ostrava skončil 0:0 nebo jinou remízou. Utkání spělo k bezbrankovému výsledku, než dal Baník vítězný gól. Nevěděl jsem, komu víc fandit.

V letech 2015-2017 jste byl oporou Teplic a dal jste za ně 22 gólů. Pak jste od ledna 2018 do roku 2021 bojoval v dresu Baníku Ostrava. To se jistě nedá přejít jen mávnutím ruky.

K oběma klubům mám stále pozitivní vztah a krásné vzpomínky.

Sledujete dál podrobně nejvyšší ligovou soutěž?

V Teplicích jsem byl na ligovém zápase po dlouhé době jako divák. Předtím jsem na podzim neviděl naživo žádný zápas, protože termínová listina první ligy se často kryje s programem Domažlic v ČFL. Přiznám se, že liga mi moc chybí.

Jak vidíte boj o titul?

Rozdávají si to Sparta se Slavií, Plzeň na ně může tlačit zezadu. A dole v tabulce je to asi jasné.

Zdroj: autorský článek