Martin Doktor nechyběl při loučení se sportovní legendou v Litoměřicích

Přidat na Seznam.cz

Sportovní ředitel Českého olympijského výboru a šéf olympijských výprav Martin Doktor se společně s řadou dalších osobností sportovního života osobně zúčastnil posledního rozloučení s legendárním veslařem a medailistou z olympijských her Zdeňkem Peckou v Litoměřicích.

Snímek je z posledního rozloučení ze Zdeňkem Peckou v Litoměřicích v úterý 6. února 2024.

Martin Doktor, který je dvojnásobným olympijským vítězem z roku 1996 a dvojnásobným mistrem světa v rychlostní kanoistice, se netajil zármutkem nad skonem někdejšího reprezentanta a sportovního kolegy.

Smutná zpráva jej hodně zasáhla.

Těžko se mi o tom mluví. Se Zdeňkem Peckou jsme se znali dlouhou dobu. S mým otcem Josefem Doktorem byli oba trenéři. Zdeněk Pecka trénoval veslaře Vaška Chalupu a mě vedl táta. Trénovali jsme na stejném místě na vodě v areálu v Račicích,“ uvedl Martin Doktor pro SportDeník.cz. v Litoměřicích.

V Račicích jsme se potkávali velmi často. Já jsem tam bydlel a měli jsme spolu velice milý vztah,“ podotkl Doktor.

Úspěšný kanoista měl ke Zdeňku Peckovi velký obdiv i kvůli tomu, že Pecka získal dvě olympijské medaile ve veslování – v Montrealu 1976 a v Moskvě 1980.

Podobné sportovní vzory jsou inspirací. Kromě toho jsem ale na Zdeňkovi viděl později i jeho práci trenéra a poté i šéfa kanálu v Račicích. Pro jeho rozvoj udělal hodně práce. Ale samozřejmě znám i jeho manželku Květu Jeriovou-Peckovou, trojnásobnou olympijskou medailistku v běhu na lyžích,“ dodal Doktor.

Květa Jeriová-Pecková byla dlouho členkou Výkonného výboru Českého olympijského výboru a v letech 2006-2020 předsedkyní Českého klubu fair play při ČOV.

Zdroj: autorský článek