Marpo se vrací k boxu. Vyzve slovenského trenéra MMA

Přidat na Seznam.cz

V posledních letech se nám tady vyskytl takový nešvar, herci a zpěváci se snaží zviditelnit skrz bojové sporty. Nutno však zároveň dodat, že se najdou i umělci, kteří sport nedělají pro záři reflektorů v ringu či v kleci, ale zkrátka chtějí překonávat své limity. Mezi ně patří raper Marpo, civilním jménem Otakar Petřina. 17. prosince se bývalý bubeník Chinaski v pražské sportovní hale na Královce střetne v boxerském souboji se Slovákem Iljou Škondričem.

Jméno Škondrič možná na první poslech někomu nic neřekne, ale je to zkušený bojovník. Sice se věnuje MMA a to především v pozici trenéra, to však neznamená, že by nemohl uspět v boxerském souboji. Oficiálně Škondrič ukončil kariéru MMA před pěti lety po porážce s Michalem Bobrowským ve druhém kole na TKO. Poté se začal věnovat trénování. „Myslím, že Ilja bude chtít ukončit zápas v prvním kole. Kondičně na tom bude dobře, ale to já taky. Výhra by byla můj velký skalp. Rád bych si splnil ještě nějaké sny, překonal limity. Tohle je jeden z nich,“ uvedl Marpo.

Český raper už má za sebou dva velmi sledované duely. Nejdříve se mu podařilo porazit též rapera Rytmuse, poté však podlehl Vémolovi. Poslední zápas Marpa hodnotím kriticky. Bylo to špatné. Doufám, že se dobře připraví na zápas mezi námi dvěma, protože tam budou rakety. Určitě se tam nebudu po něm válet. Nebude to nějaké TKO, ale bude to knockout v prvním kole,” řekl naplno Škondrič. Podle expertů by však měl být Marpo proti slovenskému protivníkovi favoritem. Škondrič totiž nemá žádné zkušenosti s boxerským zápasem.

Zdroj: mmashorties.cz , idnes.cz