Mané odchází z Bayernu. Spekuluje se, že ho nahradí Harry Kane, ten ale nikdy neopustil anglickou ligu

Přidat na Seznam.cz

Tak tahle posila se moc nepovedla, mohli si říci po skončení loňské sezony představitelé i fanoušci Bayernu Mnichov. Sadio Mané, který přišel vloni z Liverpoolu, zaznamenal v pětadvaceti utkáních pouze sedm branek a ani zdaleka se tak nepřiblížil polskému ostrostřelci Robertu Lewandovskému, který rok co rok kraloval celé Bundeslize. Odchod polského reprezentanta do Barcelony se na Bayernu projevil celkově na nevýrazné sezoně, v které se v Lize mistrů nedostal ani mezi nejlepší osmičku a německý titul získal v hodině dvanácté díky nepochopitelnému kolapsu Dortmundu…

Zkrátka v příští sezoně se od německého velkoklubu čekají lepší výsledky, ale k tomu je potřeba posílit především útok. A vypadá to, že by do Mnichova mohlo přijít ještě větší jméno, než byl Mané. Spekuluje se totiž o příchodu anglického reprezentanta Harryho Kanea.

Kapitán Tottenhamu a anglického nároďáku dosud nikdy neopustil anglickou klubovou soutěž. Než oblékl dres „Kohoutů“, zahrál si i za Leyton, Millwall, Norwich a Leicester. Byla by to tak pro rodáka z Walthamstowu premiéra za kanálem La Manche.

Tyhle spekulace už určitě nezajímají Maného. Senegalský útočník má své myšlenky zaměřené do Saudské Arábie, kam by měl přestoupit. Velký zájem má Al Nassr, za který hraje slavný Ronaldo. Během následujících hodin by měl podepsat smlouvu na čtyři roky. Do Bayernu poputuje 34 milionů liber (téměř miliarda korun) a hráč sám by si měl týdně přijít na 650 tisíc liber (18 milionů korun).

Zdroj: autorský článek, bavarianfootballworks.com