Manchester United zřejmě změní majitele. Zájem o něj má nejbohatší muž Británie

Přidat na Seznam.cz

Aktuální majitelé anglického velkoklubu, rodina Glazerových, oznámila, že vlastnické struktury klubu se budou v nejbližší době měnit. Zájem o klub dlouhodobě projevuje Sir Jim Ratcliffe, který chce ovšem klub koupit za tržní cenu.

Američtí vlastníci vládnou klubu už sedmnáct let a podle jejich slov nastala chvíle, kdy je potřeba hledat správné strategické alternativy. Kolem klubu krouží zájemců více, ale sami fanoušci by rádi ve vedení klubu viděli právě Ratcliffa.

Největší nelibost mezi fanoušky vyvolaly zprávy, že by klub odkoupili vlastníci z Blízkého východu. Jméno anglického boháče se začalo v médiích objevovat po jeho neúspěšném jednání o odkupu týmu FC Chelsea.

Sám Ratcliffe lituje, že se možnost odkupu Manchesteru neobjevila dříve, když ztroskotala jednání právě s vlastníky týmu z Chelsea. „Kdyby se nabídka na prodej objevila v létě, ano, pravděpodobně bychom to minimálně zkusili“, prohlásil pro britský Daily Mail nejbohatší muž Velké Británie.

Prodej klubu má na starost americká Raine Group, která stála i za prodejem Chelsea, když byla ještě v rukou Romana Abramoviče. Ta ovšem požaduje vyšší cenu, než je Ratcliffe zatím ochotný akceptovat.

Zdroj: Daily Mail, redakce