Manchester United rozvázal smlouvu s Ronaldem. Ten se může plně soustředit na světový šampionát

Přidat na Seznam.cz

Po otevřeném rozhovoru pro média se již dlouho spekuluje, jak to s hvězdným útočníkem dopadne. Prohlášení obou stran o tom, že se po vzájemné strany dohodly na předčasném ukončení smlouvy, tak bylo jen vyústěním vleklého sporu.

Kapitán portugalské reprezentace se v něm ostře obul hlavně do hlavního trenéra Erika ten Haga. Vedení klubu, které v médiích také nešetřil, přišlo s oznámením na Twitteru, že podnikne odpovídající kroky.

„Cristiano Ronaldo opustí Manchester United po vzájemné dohodě, a to s okamžitou platností. Klub mu děkuje za mimořádný přínos během jeho dvou angažmá na Old Trafford, kdy v 346 zápasech nastřílel 145 gólů, a přeje mu i jeho rodině do budoucna vše dobré,“ uvedl klub stručně v oficiálním prohlášení.

Bývalý hráč Realu Madrid nebo Juventusu Turín byl i přes veškeré neshody rozhodnutý pokračovat v anglickém velkoklubu. Ačkoli, podle The Guardian, se už loni v létě marně snažil své angažmá ukončit. Podle jeho slov je před ním nová výzva, které chce čelit se ctí.

Další kroky portugalského kanonýra nejsou zatím jasné. Aktuálně se chce soustředit hlavně na světový šampionát. Portugalskou reprezentaci čeká úvodní duel ve čtvretek se zástupci Ghany a vyvstávají obavy, jak tato aféra ovlivní chemii v týmu.

Zdroj: The Guardian, redakce